“Aslında Ne Oldu?” Programında GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen’i Konuk Ettik

Türkiye’ nin sıcak gündemi ve tartışmalı konularını alanında uzman konuklarla ele aldığımız “Aslında Ne Oldu?” programında bu defa yaklaşmakta olan 30 Mart Yerel Seçimleri’ni değerlendirdik. 12 Mart Çarşamba günü Süleyman Şah Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Fatih Karaca moderatörlüğünde gerçekleşen “Yerel Seçimler Öncesi Anketler ve Seçim Tahminleri” başlıklı sohbette GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen konuğumuz oldu.

ms4

Kendisi de Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Mustafa Şen (Tarih’ 95) konuşmasına öğrencilik yıllarından edindiği tecrübeleri aktararak başladı. Bizlere farklı farklı dallarla ilgilenerek, kendimizi geliştirip, farklı bakış açıları kazanmamız gerektiği tavsiyesinde bulundu. Aktif bir öğrencilik geçirdiğinden bahseden Şen, bu durumun hayatına pozitif olarak yansıdığını söyledi.

Söyleşide konumuz olan 30 Mart Yerel Seçimleri’ne gelindiğinde, tüm katılımcılar Mustafa Şen’in söyleyeceklerini merak ediyordu. 30 Mart Seçimleri’ni 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla birlikte değerlendirmemiz gerektiğini söyleyen Şen, bu operasyonların hükümete kasten yapıldığını ve amacın Ak Parti’nin oylarını en az 10 puan aşağıya çekmek olduğunu ifade etti. Yolsuzluk iddiaları hakkında da:” Yangın çıkan evde, ceketin nereden alınacağı sorulmaz” tabirini kullanarak bu iddiaların kendisini şu anda ilgilendirmediğini belirtti. Ayrıca Şen’e göre bu yangını çıkaranlar ortaya çıkarılıp gereği yapılmalı.

ms2

Operasyonu topyekün cemaatin üstüne yıkmanın haksızlık olduğunu vurgulayan Şen, “Uganda’da öğretmenlik yapan kardeşlerimize, fedakar insanlara söyleyecek bir sözüm yok” diyerek, kastettiği şeyin, insanların mahremiyetine dahi önem vermeyen, kasetlerden beslenen paralel bir yapı olduğunun altını çizdi. GENAR Genel Müdürü Mustafa Şen ayrıca Başbakan Erdoğan’ın bu operasyonda, tam da olması gerektiği gibi, dim dik durduğunu vurgulayarak, bu duruş sayesinde de operasyonun amacına ulaşamadığı yorumunda bulundu.

Konuşmanın son bölümünde yapılan anket çalışmalarından bahsedildi. Son anketlerde Ak Parti’ nin oylarının %45 bandında seyrettiği, Ankara ve İstanbul’ da 7-8 puan önde olduğunu söyleyen Mustafa Şen, İzmir ve Diyarbakır’da da sürpriz beklemediğini belirtti. Konuşmasını yaklaşan yerel seçimlerin  ülkemiz adına hayırlı olmasını dileyerek tamamlayan GENAR Genel Müdürü, katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.

Haber: Kaan Balkış-Ekonomi’ 14

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.