BYV ÇALIŞTAY PROGRAMI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Mütevelli heyetimiz, komisyon başkanlarımız, üyelerimiz ve vakıf gönüllüsü arkadaşlarımızdan oluşan Çalıştay ekibimiz; mevcut faaliyetlerimizin iyileştirilmesi ve önümüzdeki yıllarda yapacağımız yeni etkinlikler hakkında el birliğiyle çalıştı.

25 Şubat Cuma günü saat 15.00’da başlayan vapur yolculuğumuz sonrasında ilk olarak Öğrencilerle İlişkiler Komisyonu Başkanı ve aynı zamanda Çalıştayımızın yürütücüsü olan Kerem Koçer’in çalışma planımızı aktarmasının ardından oryantasyon programımız başladı.

Birbirimizi daha yakından tanıma imkanı sağlayan oryantasyon oyunları ile çalıştayımıza ara verdik ve dinlenmek üzere odalarımıza döndük.

26 Şubat Cumartesi günü ise güneşli bir sabahta beraberce sabah yürüyüşü yaptık ve kahvaltı salonuna geçtik. Kahvaltı sonrasında Mütevelli Heyeti Başkanımız Halim Sırçancı ile Mütevelli Heyeti üyelerimiz Güner Özen, Hüseyin Bayraktar, Selman Ortaköy ve aynı zamanda Çalıştayımızın yürütücüsü olan Kerem Koçer, programın yapılış amacına dönük konuşma yaptılar. Konuşmalar sonrasında komisyon tanıtımları ve hamilik okulu komisyonu bünyesinde yer alan çeşitli meydanların faaliyet alanları tanıtımı yapıldı.

Genel iştişare halkaları, Mindmap gibi çeşitli çalışmalarla Boğaziçi Yöneticiler Vakfına dair fikir paylaşımları yapıldı. Vaka çalışması ile devam eden çalıştay ekibimiz gruplara ayrılarak kavramlar üzerinden sorunların bulunması, çözüm üretme ve çözüm modellemesi yaptı. Bizler toplantı salonunda “Daha iyi neler yapabiliriz?” sorusuna cevap ararken ailelerimiz de yeşil ve mavinin iç içe geçtiği tatil köyünde tabiatla baş başa kaldılar.Öğle yemeği sonrasında gruplardan çıkan önerilerin sunumları gerçekleşti ve bütçe ve modelleme çalışmaları yapıldı.

Çalışma sunumları, çalıştay sonrası paylaşılmak üzere raporlaştırıldı. Çalışmalar akşam saatlerinde tamamlandı. Akşam yemeği ve sonrasındaki çaylı sohbet ortamında üyelerimiz ve aileleri tanışma, kaynaşma fırsatı buldular.

27 Şubat Pazar günü ise güneşli bir sabahta beraberce kahvaltı yaptıktan sonra Çalıştay ekibimiz toplantı salonunda tekrar bir araya geldi. Çeşitli yarışmalarla ekibimizin Çalıştay boyunca oryantasyon oyunları ile birbirimizi ne denli tanıma imkanı bulduğumuzu ölçecek renkli içerikler sunuldu.  

Ailelerimizle birlikte 80 kişiden oluşan Çalıştay ekibimiz, hafta sonu bir araya gelerek hem elbirliği ile çalışma, kaynaşma hem de dinlenme fırsatı bulmuş olmanın mutluluğuyla öğlen saatlerinde tatil köyünden ayrıldı.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.