Darülaceze’de büyüklerimizi ziyaret ettik

Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve mezunları olarak 23 Ocak Pazar günü Darülaceze’yi ziyaret ettik.

1895 yılından bu yana bakıma muhtaç ve hasta vatandaşlarımıza hizmet veren Darülaceze sakinlerinin hayat şartlarını yakından görme imkânı bulan grubumuz, onlarla sohbet ederek onların şikâyetlerini dinledi, sıkıntılarını ve duygularını paylaştı.

Farklı yaşlarda, farklı ekonomik imkânlara sahip olan birçok kişiyle aynı çatı altında ve aynı şartlarda yaşadıklarını belirten hastalar, birçok özel kuruluşa kıyasla iyi bakıldıklarını da sözlerine ekledi. Hastaların çoğu, ziyaretlerine gelen bir yakınlarının olmamasını üzüntüyle anlatırken, gönüllü ziyaretçilerin gelmelerinden çok memnun olduklarını söyledi. Bir çift tatlı söze, hallerinin hatırlarının sorulmasına hasret kaldıklarını söyleyen büyüklerimizin yüzlerindeki memnuniyet görülmeye değerdi.

Hastaların gerek hayat hikâyeleri gerekse yatakhanelerdeki durumları grubumuza hasta ziyaretinin önemini bir kez daha hatırlattı. Darülaceze sakinlerine manevi destek olmak amacıyla yola çıkan öğrenci ve mezunlar olarak, bu ziyaretimizi bir başlangıç olarak görüyor ve tüm öğrenci ve mezun kardeşlerimizi birlikte bu ziyaretleri sürdürmeye davet ediyoruz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.