Divan’ın orta yerinde ilaç sanayi vardı…

Mezun ve mensuplarımız arasındaki bilgi ve tecrübe birikiminin paylaşılmasına imkân tanımak gayesiyle aylık gündemli kahvaltılı sohbet toplantılarımız devam ediyor. Divan Sohbeti adını verdiğimiz toplantıların dördüncüsünü 15 Haziran Pazar günü tertip ettik.
 
Mecidiyeköy Divan City’de düzenlenen Divan Sohbetimizde Boğaziçi Üniversitesi ekonomi 1982 yılı mezunu Levent Selamoğlu arkadaşlarımızla bir araya geldi.

Toplantıda, Türkiye’den ABD’ye ilaç ihraç eden tek müessese özelinde iş hayatında ve ihracatta başarılı olmanın sırları “Türk ilaç sektöründe bir ihracat başarı öyküsü: Mustafa Nevzat İlaç Sanayi” başlığıyla tartışma konusu yapıldı.
 
Mütevelli Heyeti üyemiz Faysal İnci’nin moderatörlüğünde düzenlenen toplantıda Türkiye’deki ilaç sanayi, eskilerin efradını cami ayarını mani dediği tarzda teşrih masasına yatırıldı.

Divan Sohbeti vesilesiyle orijinal ilaçtan jenerik ilaca; Türkiye’deki ilaç sanayinin sorunlarından ABD’ye ilaç ihraç etmenin zorluklarına kadar pek çok konu, ilaç camiamızın duayenlerinden Levent Selamoğlu tarafından katılımcılara aktarıldı.
 
Programa katılan arkadaşlarımızın soru ve yorumlarıyla interaktif bir sohbet havasında cereyan eden programda, iş ve yöneticilik tecrübelerini aktaran Levent Bey iş hayatıyla ilgili şu çarpıcı açıklamalarda bulundu:
 
“Çalışma hayatında işin küçüğü ve büyüğü yoktur. İşin tüm veçheleriyle öğrenilebilmesi için sahaya inmek lazımdır. Hangi sektörde olursanız olun işin mutfağına inerek, sektörün iç dinamiklerinin öğrenilmesi için gerektiğinde bir süre fabrikada işçi olarak çalışmaktan kaçınılmamak lazımdır.”
 
Program sonunda günün hatırasına binaen Mütevelli Heyeti üyemiz Faysal İnci Levent Beye vakfımızın bir hediyesini takdim etti.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.