Yükleniyor Etkinlikler

Sabah Namazı Buluşmalarında Bu Ay Emirgan Hamid-i Evvel Camiine Gidiyoruz!

Sabah Namazı Buluşmamız için ahşap çatılı, tek minareli ve kiremit yapıda bulunan Hamid-i Evvel Camiinde buluşuyoruz. 1. Abdülhamit tarafından erken yaşta vefat eden şehzadelerinden Mehmed ve onun annesi Hümâşah Hatun için yaptırılan Camii bir avlu içerisinde yer alır.

Günümüzde camii avlusunun kuzeyinde, zaman içerisinde pek çok değişiklik geçirmiş binalar ve şadırvan bulunmaktadır. Üzerindeki sülüs hatlı iki satırlık manzum kitabeden şadırvanın, Mısır valisi Mehmet Ali Paşa’nın haremi Mümtaz kadın efendinin kalfalarından Rebgi Gül Hanım tarafından yaptırıldığı öğrenilmektedir.

15 Nisan Cumartesi günü gerçekleştireceğimiz Sabah Namazı Buluşması Programına davetlisiniz. Vakıf merkezinde sahur yapıldıktan sonra sabah namazını eda etmek üzere Hamid-i Evvel Camiine gitmek üzere servis vakıf merkezi önünden hareket edecektir. Sabah namazının ardından Camii İmamı Aziz Hardal Beyefendi Camiinin tarihi hakkında bilgilendirme yapacaktır.

İrtibat No:
544 334 05 29 Ayşe Dağlı

Katılım teyidi vermek için
KAYIT OL butonunu kullanabilirsiniz.

  • Programımız hanımlara yöneliktir.
  • Servis saat 04.50’de Vakıf Merkezimizden hareket edecektir. Lütfen en az 10 dk öncesinde servis hareket alanında bulununuz.
Saat Program Akışı
04.15 Vakıf Merkezinde Sahur
04.47 İmsak
04.50 Vakıf Merkezinden Hareket
05.20 Emirgan Hamid-i Evvel Camiinde Sabah Namazı
05.45 Emirgan Hamid-i Evvel Camii Hakkında Tarihi Bilgilendirme
06.00 Servis Hareket (Kuzey Kampüs Varış)

 

Selam ve Saygılarımızla,

BYV – Öğrencilerle İlişkiler Komisyonu (ÖİK)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.