Yükleniyor Etkinlikler

Sizleri 12 Kasım 2023 Cuma günü vakıf merkezimizde gerçekleştireceğimiz özel bir etkinliğe davet etmekten mutluluk duyuyoruz. Saat 17:00’de başlayacak olan etkinliğimizde, sinema dünyasının büyülü atmosferine birlikte dalmak için bir araya geleceğiz.

Etkinliğimiz saat 17:00’de “Limon Ağacı” film gösterimi ile başlayacak. Filmi izledikten sonra saat 18:30’da Mahmut Coşkun’un rehberliğinde gerçekleşecek “Bir Filmin Anatomisi” programıyla, Limon Ağacı filmi üzerinde derinlemesine bir analiz yapacağız. Film yapımının incelikleri, sanatsal değeri ve sinemanın büyüleyici dünyası hakkında keyifli bir sohbet sizleri bekliyor.

Sinema tutkunlarının buluşacağı bu özel günü kaçırmamak için kayıt yaptırmayı unutmayınız.

Mahmut Coşkun Kimdir?

Atatürk Üniversitesi Edebiyat mezunu. Edebiyat öğretmeni. İstanbul Üniversitesi Radyo-Tv, Türk-Alman Sosyoloji, İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümlerinin kimisini bitirmiş, kimisini halen okumakta. Geçmiş yıllarda radyo programcılığı ve seslendirme/dublaj yapmıştır. Yakarım Gül Satanlar Bahçesini isimli ilk romanı ile Türkiye Yazarlar Birliği Yılın Romanı ödülüne, ikinci romanı Başka Biri Olmanın Romanı’nın ardından Necip Fazıl ilk Eserler Ödülüne layık görüldü. Romanların yanı sıra Kendini Tanımadan Ölmek Korkusu adlı öykü bir kitabı var. İki kısa filmi var, uzun metraj çalışmaları devam ediyor. Senaryo çalışmaları da aynı şekilde, Trt’deki Karatahta dizisinde bir dönem senaryo danışmanlığı görevini üstlendi. Sinema üzerine yazılar yazmakta. Vesanat dergisinin kurucusu olmakla birlikte genel yayın yönetmenliğini de üstlendi. Bunun haricinde Yarın ve Muhayyel dergilerinin editörlüğünü yaptı. Halen var olan birçok dergide yazmakta. Daha önce öykü atölyeleri ve Divan Şiiri üzerine TYB’de program yaptı. Sanatçı kimliği ile çok sayıda TV programına konuk oldu. Sanata ve Edebiyata dair çalışmaları devam ediyor.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.