Yükleniyor Etkinlikler

Boğaziçi Yöneticileri Vakfı olarak sizleri önemli bir keşif yolculuğuna davet ediyoruz! “Coğrafyamızın Nirengi Noktaları: Olaylar ve Portreler” adlı konuşma serisinde, tarihin dönemeçlerini ve etkileyici kişiliklerini keşfetmeye hazır olun.

Maltepe Üniversitesi Gençlik Akademisi Direktörü Mazlum Çelik’in katılımıyla gerçekleşecek bu program, portreler ve olaylar aracılığıyla coğrafyamızın tarihsel, siyasi ve kültürel dokusunu derinlemesine incelemeyi amaçlıyor.

Bu programla birlikte:

• Katılımcılarımızın tarih ve siyaset alanında derinlemesine bir anlayış geliştirmesine olanak tanıyacak,

• Önemli tarihi olaylar ve etkili liderler hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayacak,

• Coğrafyamızın siyasi ve kültürel dengelerini anlamalarını teşvik edecek bir ortam oluşturmayı hedefliyoruz.

Tarih: 25.03.2024 ve 01-15-22-29.04.2024 ve 6.13.20.05.2024
Saat: 19.00

Yer: Vakıf Merkezi

Konuşmacı: Mazlum Çelik, Maltepe Üniversitesi Gençlik Akademisi Direktörü

Ramazanda (25 Mart ve 1 Nisan) program öncesi iftar ikramımız olacaktır.

Katılım için teyit gereklidir, lütfen kayıt formunu doldurunuz. Bu önemli seride birlikte keşif yapmayı dört gözle bekliyoruz.

 

Mazlum Çelik Kimdir?

Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesinde, Yüksek Lisansını ise İstanbul Medeniyet Üniversitesinde tamamlamıştır. Aynı üniversitede Doktorasını Yeni Türk Edebiyatı sahasında sürdürmektedir. Maltepe Üniversitesinde önce Uzman ardından da Akademi Direktörü olarak görev almıştır. Çeşitli mecralarda Ortadoğu tarihi, edebiyatı ve kültürü üzerine yazılar kaleme almaktadır. Akademik sahada ise Türk mütefekkirlerinin yirminci asır ideolojik kırılmalarını ve coğrafyaya etkilerini inceleyen makaleleri ile tanınmaktadır.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.