Yükleniyor Etkinlikler

Boğaziçi Yöneticileri Vakfı olarak sizleri bilimin ışığında keyifli bir söyleşiye davet ediyoruz!

17 Mayıs Cuma günü gerçekleştireceğimiz “Hayatın İçinde Bilim- İnsan Beynini Anlamak” isimli söyleşimiz ile gündelik hayat ve bilim odağında insan beynini anlamaya çalışacağız.

Genetik Uzm. Büşra T. Kazan ile gerçekleştireceğimiz söyleşimizde insan beynini ele alacak, ayrıca konuğumuzun yazmış olduğu kitabı Bu His Sizin Mi? üzerinden hem bilim hem de hayat hakkında konuşacağız.

Hayatımızın her alanında karşılaştığımız ve karşılaşacağımız insanları daha iyi anlayabilmek için insan beynini anlamak gerekir. Bunun en net örneğini kadın ve erkek beyni arasındaki farklarda görebiliriz. İki cins arasındaki farkın bilimsel dayanaklarını bilmek, davranış ve tutumları bu bilgiyle anlamlandırmak bize daha kolay bir hayat yolculuğunun anahtarını sunacaktır.

Büşra T. Kazan Kimdir?

Genetik Uzmanı Büşra T. Kazan; lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünde, yüksek lisansını ise Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Biyoteknoloii departmanında tamamlamıştır. Büşra T. Kazan şu an özel bir şirkette Medikal Danışman olarak çalışmaktadır ve sosyal medyada da “Genetikçi Anne” ismi ile gündelik hayat, annelik ve bilim temalı içerikler paylaşmaktadır. Çocuklar için yazdığı iki kitabı, yetişkinler için yazdığı bir kitabı bulunmaktadır.

Notlar:

1. Katılım için teyit gereklidir.

2. Söyleşi sonrası dileyen katılımcılar için Bu His Sizin Mi? Kitabını satın alma imkânı mevcuttur.

3. Söyleşi sonrası imza etkinliği olacaktır.

4. Söyleşimiz vakıf merkezinde yüz yüze gerçekleştirilecektir, dileyen katılımcılar zoom linki ile uzaktan erişim sağlayabilir. Kayıt formunda belirtmeniz gerekmektedir.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.