Yükleniyor Etkinlikler

24 Ekim 2023 Salı günü Yazar İsmail Kılıçarslan ile “Bir Filistin Vardı, Bir Filistin Yine Var” başlıklı programımızı gerçekleştireceğiz. Programımızda, Filistin tarihini, kültürünü ve mevcut durumu derinlemesine inceleyecek, Filistin topraklarına olan özlemi ve umudu bir araya getireceğiz. İsmail Kılıçarslan gibi saygın bir konuşmacı ile, bu önemli konuyu ele alacak ve Filistin halkının tarihindeki ve bugünkü önemli dönemeçlere ışık tutacağız. Davetlisiniz.

Unutmayın, Filistin halkının hikayesini anlatmak ve onların sesini duyurmak için bir araya geliyoruz. Bu önemli etkinliği kaçırmamak için lütfen kaydolun ve tüm arkadaşlarınıza bu daveti ileterek onları da programa davet edin.

İsmail Kılıçarslan Kimdir?

1976 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1993 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni kazanarak İstanbul’a taşındı. İlahiyat eğitimini yarıda bırakarak bu kez aynı üniversitenin İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Sinema bölümüne kaydoldu.

İlk şiiri Kaknüs dergisinde yayınlanan şairin; Hece, Yedi İklim, Dergah, Kırklar, Fayrap, Atlılar ve İtibar gibi dergilerde de şiirleri yayınlandı. “Ablam Uzak Ülkede” ile 2004 yılında Cahit Zarifoğlu Şiir Ödülü’nü aldı. Belgesel senaryoları kaleme aldı. Senaryosunu yazdığı belgeseller arasında “Aliya”, “Cahit Zarifoğlu – Yaşamak” ve “Roger Garaudy” vardır. Bu belgesellerden “Aliya”, “TYB Yılın Belgeseli” ödülünü aldı. “Cahit Zarifoğlu – Yaşamak” ise Antalya Film Festivali’nde finalde yarıştı. Son yıllarda Yeni Şafak Gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır. Cins Dergisi’nin Genel Yayın Yönetmeni’dir ve İtibar dergisi yayın kurulu üyesidir. Türkiye Yazarlar Birliği tarafından her yıl farklı alanlarda verilen ödüllendirmede 2016 Yılı Basın-Fıkra dalında ödül kazandı.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.