Yükleniyor Etkinlikler

Sevgili Öğrencilerimiz,

Hayatımızın karmaşasından uzaklaşıp tarihin derinliklerine yolculuk yapmak için bir araya geliyoruz! 9 Mart 2024 tarihinde, günübirlik bir İznik gezisi için hazırlıklarımız tamamlandı. Sizleri, bir zamanlar birçok medeniyete başkentlik yapmış İznik’in gizemli atmosferini keşfetmeye davet ediyoruz.

Bu unutulmaz yolculukta bizi nelerin beklediğini hemen paylaşalım:

🕖 Program Detayı:

Sabah saat 07.00’de buluşma noktamızdan hareket ediyoruz. İlk durağımız İstanbul Kapısı olacak. Ardından, Orhan Gazi’nin kılıç hakkı olarak camiye çevirdiği Ayasofya Camii’ni, Mahmud Çelebi Camii’ni, tarihi Çini Fırınlarını, II.Murad Hamamı’nı ve Osmanlı’nın ilk medresesi olan Süleyman Paşa Medresesi’ni ziyaret edeceğiz.

Rotamız boyunca Osmanlı’nın ilk camisi Hacı Özbek Camii’ne, Eşrefoğlu Türbesi ve Camii’ne, Davud-ı Kayseri Türbesi’ne, Nilüfer Hatun İmareti’ne, Şeyh Kutbuddin Camii’ne ve Yeşil Cami’ye yakından göz atacağız. Ayrıca, uzun yıllar Osmanlı’ya hizmet etmiş olan Çandarlı ailesinin türbelerini ve tarihi Lefke Kapısı’nı ziyaret edeceğiz.

Öğle namazının ardından lezzetli bir öğle yemeği için Köfteci Yusuf’un misafiri olacağız. Yemeğimizi takiben, Antik Roma Tiyatrosu’nu, Göl Kapısı’nı ve muhteşem İznik Gölü manzarasını keşfetmek için rotamıza devam edeceğiz.

Serbest vakit sonrasında saat 17.00’de İstanbul’a doğru yola çıkacağız.

🌿 İznik’in tarih kokan sokaklarında, birlikte unutulmaz anılar biriktirmek için sabırsızlanıyoruz!

Gezi programımız öğrencilere yöneliktir. 🌟

Katılım kontenjanla sınırlıdır; kayıt olmayı unutmayınız! 🌟

Saat Program Akışı
07.00 Kuzey Kampüsten Hareket
09.30 İznik’e Varış ve Gezi Başlangıcı
11.00 Çay&Kahve Molası
13.15 Öğle Namazı&Yemeği
14.30 Antik Roma Tiyatrosu-  Göl Kapısı- İznik Gölü
15.30 Serbest Zaman
19.00 Akşam Namazı&İstanbul’a Hareket

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.