Yükleniyor Etkinlikler

Tarih ve doğanın eşsiz uyumunu keşfetmek için değerli öğrencilerimizi büyülü bir yolculuğa davet ediyoruz!

İstanbul’un incisi Boğaziçi’nin zarafeti ve zengin tarihini yakından tanımak üzere, Şerife Alcan rehberliğinde gerçekleştireceğimiz Küçüksu Kasrı ve Anadolu Hisarı Gezi programına katılımınızı bekliyoruz.

Gezimiz, Osmanlı İmparatorluğu’nun ihtişamlı dönemlerine tanıklık eden, sarayların ve sultanların izlerini taşıyan mekânları ziyaret edeceğimiz bir rotaya sahip. Programımızın güzergâhı aşağıdaki şekilde belirlenmiştir:

Gezi Güzergahı:

1. Mesire alanında mini bir kahvaltının ardından Boğaziçi’nin kıyısında yer alan, mimari zarafetiyle sizi büyüleyecek ve geçmişteki yaşamı hayal etmenizi sağlayacak Küçüksu Kasrını gezeceğiz.

2. Tarihi öneme sahip Mihrişah Valide Sultan Camii’ni ve Mihrişah Valide Sultan Namazgâhını ziyaret ederek huzur dolu atmosferi soluyacak ve Mihrişah Valide Sultan’ın ibadet mekânını ziyaret ederek tarihte bir yolculuk yapacağız.

3. Boğaziçi’nin Anadolu yakasında stratejik konumda yer alan Anadolu Hisarı ve Namazgâhını ziyaret edecek ve son olarak mezarlıkta Osmanlı döneminden günümüze uzanan değerli şahsiyetleri ziyaret etmek üzere Anadolu Hisarı Mezarlığına gideceğiz.

Eşsiz güzellikleriyle dolu bu gezide sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Katılım kontenjanla sınırlıdır. Katılım teyidi vermek için Kayıt Ol butonunu kullanabilirsiniz.

İrtibat no: Fatih Çiftçi – 05452057491

Zeynep Zülal Öge – 05307967183

Platformunuzu seçin ve paylaşın.