Yükleniyor Etkinlikler

15 Aralık Cuma günü saat 18.00’de, vakfı merkezimizde yeni bir seri etkinliğimize başlıyoruz. Mahmut Coşkun’un katılımıyla gerçekleştireceğimiz “Divan Şiiri Okumaları” programına sizleri davet etmekten memnuniyet duyuyoruz.

Programımızda, geleneksel Türk Divan Şiirinin derinliklerine inerek, seçili şiirleri okuma ve tahlil etme fırsatını bulacağız. Ayrıca, geleneksel sanatın günümüzdeki önemli yansımalarını ele alacak ve bu alandaki değerli düşüncelerinizi paylaşma imkanı bulacaksınız.

Tüm ilgili arkadaşlarımızı programımıza bekliyoruz. Kayıt yaptırmayı unutmayınız.

 

Mahmut Coşkun Kimdir?

Atatürk Üniversitesi Edebiyat mezunu. Edebiyat öğretmeni. İstanbul Üniversitesi Radyo-Tv, Türk-Alman Sosyoloji, İstanbul Üniversitesi Felsefe bölümlerinin kimisini bitirmiş, kimisini halen okumakta. Geçmiş yıllarda radyo programcılığı ve seslendirme/dublaj yapmıştır. Yakarım Gül Satanlar Bahçesini isimli ilk romanı ile Türkiye Yazarlar Birliği Yılın Romanı ödülüne, ikinci romanı Başka Biri Olmanın Romanı’nın ardından Necip Fazıl ilk Eserler Ödülüne layık görüldü. Romanların yanı sıra Kendini Tanımadan Ölmek Korkusu adlı öykü bir kitabı var. İki kısa filmi var, uzun metraj çalışmaları devam ediyor. Senaryo çalışmaları da aynı şekilde, Trt’deki Karatahta dizisinde bir dönem senaryo danışmanlığı görevini üstlendi. Sinema üzerine yazılar yazmakta. Vesanat dergisinin kurucusu olmakla birlikte genel yayın yönetmenliğini de üstlendi. Bunun haricinde Yarın ve Muhayyel dergilerinin editörlüğünü yaptı. Halen var olan birçok dergide yazmakta. Daha önce öykü atölyeleri ve Divan Şiiri üzerine TYB’de program yaptı. Sanatçı kimliği ile çok sayıda TV programına konuk oldu. Sanata ve Edebiyata dair çalışmaları devam ediyor.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.