Yükleniyor Etkinlikler

Sabah Namazı Buluşmalarının bu ayki durağı Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camii olacak. 1 Ekim Pazar günü gerçekleştireceğimiz bu güzel buluşmada manevi huzuru paylaşmak ve birlikte olmanın keyfini çıkarmak için sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Net bir kurgu ve geometriye sahip özelliğiyle öne çıkan camii ve ve hünkar bölümleri, işlevlerine de bağlı olarak ayrı ayrı tasarlanmış ve sonra birleştirilmiş gibidir. Cami, kare planlı altyapı üzerine kubbeli ve yüksek bir kitledir. Hünkar bölümü ise, dikdörtgen planlı prizmatik ve daha alçak bir kitledir. Bu iki kitle, caminin kuzey cephesi yönünde bitiştirilirler.

Dolmabahçe camimizin huzur veren atmosferinde bir araya gelerek güne manevi bir başlangıç yapacağız. Rehberimiz Süleyman Topçudan edineceğimiz bilgiler ışığında Camiyi gezeceğiz. Ardından birlikte Cihangir Sosyal Tesislerine geçerek, birbirimize daha yakından tanıklık etmek ve güzel sohbetlerimizi sürdürmek için kahvaltı yapacağız.

Öğrencilerimiz için Kuzey Kampüs Girişten servisimiz olacaktır. Unutmayın, manevi değerlerimizi bir arada yaşamanın güzelliğini paylaşmak için hep birlikteyiz. Programımıza tüm mensuplarımız davetlidir.

Katılım kontenjanla sınırlıdır. Katılım teyidi vermek için Kayıt Ol butonunu kullanabilirsiniz.

  • Not: Servisimiz Kuzey Kampüs girişten saat 05.50 itibariyle hareket edecektir. Lütfen en az 15 dk öncesinde servis alanında bulununuz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.