Yükleniyor Etkinlikler

Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Danışma Kurulu Üyesi, değerli Temel Hazıroğlu’nun rehberliğinde gerçekleşecek olan “Sezai Karakoç ve Dirilişi Anlamak” konulu kitap tahlil atölyemize katılmaya davet ediyoruz.

Bu etkinlik, 4 hafta boyunca pazartesi günleri devam edecek olan bir atölye çalışmasıdır. Katılımcılar, Sezai Karakoç’un eserleri üzerinden derinlemesine bir analiz yapacak ve onun diriliş temalarını anlama fırsatı bulacaklar.

Katılımınız, sadece bir kitap tahlili atölyesi değil, aynı zamanda Türkiye’nin finans dünyasında önemli bir figür olan Temel Hazıroğlu’nun deneyimlerinden ve bilgisinden faydalanma şansı anlamına geliyor.

Eğer bu keyifli etkinlikte bizimle birlikte olmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki butondan kayıt yaptırınız.

Sizleri aramızda görmekten büyük bir heyecan duyacağız.

Tarih Tahlil Edilecek Kitap
19 Şubat 2024 İslam / Sezai Karakoç
26 Şubat 2024 İslamın Dirilişi / Sezai Karakoç
4 Mart 2024 İnsanlığın Tekamülü / Sezai Karakoç
11 Mart 2024 Barış Yurduna Hareket / Sezai Karakoç

NOT: 11 Mart 2024 tarihinde vakıf merkezimizde iftar yapılacak olup ardından atölyenin son oturumu gerçekleştirilecektir.

Temel Hazıroğlu Kimdir?

Temel Hazıroğlu, 1955 yılında Trabzon’da doğdu. Ailesi ile İstanbul’a yerleşti. İlk ve orta öğrenimini bu şehirde tamamladı. Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünü bitirdi. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İşletme Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı.

Türkiye Emlak Bankası’nda Programcı, Sistem Analisti, Bilgi İşlem Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1986-1991 yılları arasında Albaraka Türk’te Bilgi İşlem Müdürü olarak görev aldı. Türkiye’nin ilk faizsiz bankacılık otomasyon sistemi olan Albos’un kurucu müdürlüğünü yaptı. 1992-1995 döneminde serbest ticaret ve müşavirlik yaptı. 1996 yılında Albaraka Türk’te tekrar göreve başlayarak Bilgi İşlem Müdürlüğü ile Personel ve İdari İşler Müdür vekilliği görevlerinde bulundu. 2003 yılında Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı oldu. 2003 yılından 2018 yılı Nisan ayına kadar Bilgi Teknolojileri, İnsan Kıymetleri, Eğitim ve Organizasyon, Finans ve Stratejiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalıştı.

2018 yılı Mayıs ayında seçildiği Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) Danışma Kurulu üyeliği görevini halen sürdürmektedir. Hazıroğlu, 2016 yılından beri Marmara Üniversitesi Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Araştırmaları Enstitüsünde yüksek lisans öğrencilerine misafir öğretim görevlisi olarak ders vermektedir. Sosyolojide doktora yapmaktadır.

Hazıroğlu, birçok üniversite, lise, vakıf, dernek ve kuruluşta konferans ve seminerler verdi. Pek çok sempozyum ve panele konuşmacı olarak katıldı. Çeşitli vakıf, dernek ve organizasyonlarda görev aldı. Mevcut siyasal, ekonomik ve toplumsal yapıyı irdeleyen makale ve yazıları çeşitli dergi ve gazetelerde yayınlandı. “İnsan ve Gerçek”, “Yeni Arayış ve İleri Demokrasi Fikrinin Doğuşu”, “Katılım Ekonomisi” ve “Yüceliş” adlarıyla yayınlanmış dört kitabı bulunmaktadır. Temel Hazıroğlu evli ve üç çocuk babasıdır.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.