Gün doğarken Eyüp’teydik…

7 Mart 2009 Cumartesi günü, bayan öğrenci kardeşlerimizle birlikte “Eyüp Sultan’da Sabah Namazı ve Kahvaltı Programı” gerçekleştirildi.
 
Yeni başlayan eğitim dönemine ve yoğunlaşan derslere alışmaya çalışan öğrenci kardeşlerimiz, Eyüp Sultan’ın manevi havasını teneffüs etmek için sabah namazında bir araya geldi. Artık gelenekselleşen sabah namazı programlarımızdan bir yenisini geçtiğimiz günlerde Eyüp Sultan Camii’nde gerçekleştirdik.
 
Hisarüstü’nden kalkan servislerle Eyüp Sultan Camii’ni ziyaret ettik. Aynı zamanda Mevlid Kandili arifesine denk gelen bir sabahta, kalabalık cemaatin arasına karıştık. Huşû ile kılınan namazın, edilen duaların ve âminlerin ardından Eba Eyyub El-Ensari Hazretleri’nin türbesini ziyaret ettik.
 
Namaz ve dua sonrası gün ağarırken sıcak mekânımız Sedir Cafe’de kahvaltıya geçtik. Mahmurlaşmış gözlerle kahvaltıyı beklerken, arkadaşlarımızla sohbet ettik, yeni arkadaşlarla tanıştık.
 
 
Kahvaltıda mezunlarımızdan da misafirlerimiz vardı. Öğrenci-mezun tanışmasına vesile olan programımızda, öğrenci kardeşlerimiz ile mezunlarımız geleceğe yönelik fikir alışverişinde bulundu. Mezunlarımızın deneyimleri ve önerileri şüphesiz değerliydi. Onların yönlendirmeleriyle staj ve iş imkânları hakkında yeni fikirler edindik.
 
 
Kahvaltı sonrasında bazı arkadaşlarımız Hisar Üstü’ne dönerken, zamanı müsait olanlar, birlikte gün geçirmek, güzel bir cumartesi sabahını değerlendirmek adına Eyüp Sultan civarını gezdi. Bir başka zamana, yine sabah namazında buluşmak temennisiyle ayrıldık.
Sultan Gül
PDR 07′

Platformunuzu seçin ve paylaşın.