İş Dünyasına Adım Adım: Özgeçmiş Hazırlama Atölyesi Gerçekleşti

11 Aralık Pazartesi günü Kariyer ve İnsan Kaynakları Merkezi Komisyonunun “İş Dünyasına Adım Adım” etkinlik serisinin ilkini Kastamonu Entegre Yetenek Kazanımı ve Yönetimi Birimi Yöneticisi Özlem Ihlamur ile gerçekleştirdik. Özgeçmiş Hazırlama Atölyesi başlığıyla vakıf merkezimizde gerçekleştirdiğimiz bu oturumda, etkileyici bir özgeçmişin neler barındırdığını ve neleri barındırmaması gerektiğini öğrendik.

Atölyeye “Nosce Te İpsum” “Kendini Bilmek” kavramını açıklayarak başlayan Ihlamur, iş hayatında karakterine uyan bir işte çalışmanın başarıyı getireceğini vurguladı. Potansiyelimizi keşfetmenin öneminden bahsettikten sonra iyi hazırlanmış bir CV’nin iş başvurularının olumlu sonuçlanmasında çok etkili olduğuna dikkat çekti. İyi bir özgeçmişin sade, anlaşılır ve net olması gerektiğini ifade eden Ihlamur, yazım hatalarından uzak durulması gerektiğini ifade etti.

Atölye sonunda Özlem Hanım katılımcılardan birkaçının özgeçmişini inceleyip yorumlarda ve önerilerde bulundu. İnteraktif bir şekilde ilerleyen atölyede katılımcılar, sormak istedikleri soruları sorma fırsatı buldu. Ihlamur son olarak, öğrencilere kariyer yolculuklarında daha güçlü bir başlangıç yapmalarına yardımcı olacak ufuk açıcı önerilerde bulundu.

“İş Dünyasına Adım Adım” etkinlik serisinin diğer oturumlarında görüşmek üzere…

Platformunuzu seçin ve paylaşın.