İşe Alım Uzmanlarıyla Bir Araya Geldik

Vakıf komisyonlarımızdan Kariyer ve İnsan Kaynakları Merkezi’nin organizasyonlarıyla sizleri Türkiye’nin önde gelen kurumları ve alanında uzman konuklarla buluşturmaya devam ediyoruz.

AVEA ve TTNET işbirliği ile 1 Kasım Cuma günü Boğaziçi Konak’ta “TTNET Part Time Staj Programı” için uygun adayları seçmek ve “AVEAMASTERS Yetenek Programı” sürecinde yaz ayı için oluşabilecek iş ve staj imkânlarıyla ilgili fırsatlar sunmak üzere 1 Kasım Cuma sabahı bir etkinlik düzenlendi. Adayların farkındalık düzeyinin artırılmasının da hedeflendiği programda her iki şirketin işe alım uzmanları tarafından değerli bilgiler verildi. Kişisel farkındalığın yanı sıra, özel sektörde işe alım süreçleriyle ilgili bilgi edinme imkânı sunan programa, yeni mezun ve öğrenci arkadaşlarımız yoğun ilgi gösterdiler.

aveattnet1

Saat 09:00’da yapılan kahvaltının ardından yeni mezun ve halen öğrenci olan katılımcılar, vakfımızın salonlarında uzmanlarımızla ikili görüşmeler yaptılar. İşe alım uzmanlarımız görüşmelerde katılımcıların gerek etkinlik öncesinde maillerine gönderilen kişilik envanter testlerine verdikleri cevaplar gerekse beraberlerinde getirdikleri cvleri ışığında değerlendirmelerde bulundular.

Hem katılımcı kurumların nitelikli elemanlara yönlenmeleri sağlamak hem de öğrenci ve yeni mezun arkadaşlarımıza iş ve staj imkanları sunmayı amaçladığımız programımızın faydalı olmasını diliyoruz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.