İşletme Bölümü Öğrenci ve Mezunları Buluştu

İşletme Bölümünden mezun olmuş ağabeylerimizle, halen Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme okumakta olan öğrenci arkadaşlarımız bir araya geldi.

Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu (İşletme 95′) ve mezunlarımızdan Abidin Özyörük’ün (İşletme 84′) de katıldığı İşletme Öğrenci – Mezun Buluşması’nı, 17 Mart Cumartesi günü Boğaziçi Konak’ta düzenledik.

“Ankara’da taburenin üstüne çıkarsan bozkırları görürsün, İstanbul’da ise ummanı…” diyerek sözlerine başlayan Abidin Özyörük. İnsanın uyanık olduğu saat diliminin %80-90’ınını ofiste geçirdiğini dolayısı ile kalan kısmının zehir olmaması için, insanın sevdiği işte çalışması gerektiğini söyledi.

Farklı birçok firma ve ülkede deneyimi olan Abidin Bey, başarılı olmanın anahtarlarını iyi tespit etmek gerektiğini söyledi. Başarı anahtarının ölçüm olduğunu söyleyen Abidin Bey;“Ölçmediğini kontrol edemezsin, kontrol edemediğini yönetemezsin” diyerek, ölçümün yönetim hususundaki önemine vurgu yaptı.

Farklı ülkelerdeki deneyimlerinden yola çıkarak Türk insanının ufkunun çok geniş olduğunu ve büyük düşünmesi gerekliliğine inanan Abidin Bey, Türkiye’nin hinterlandının çok geniş olduğunu söyledi.

“Türkiye, Çin ile komşudur” diyen Abidin Bey, bunun üzerinde düşünülmesi gerektiğini söyledi.

Sonrasında sözü alan Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu, kendi öğrencilik ve iş kariyerinden söz etti. Tercihlerin öneminden bahseden Haluk Bey, tercihlerinin hayatını nasıl etkilediği üzerinde durdu.

Abidin Özyörük ve Haluk Dortluoğlu, katılımcılardan gelen soruları yanıtladılar.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.