Komisyonlar Arası Tanışma Toplantısı’nı 21 Kasım’da Gerçekleştirdik

21 Kasım Cumartesi günü Boğaziçi Konak’ta düzenlediğimiz Komisyonlar Arası Tanışma Toplantısı’nda Vakfımızın komisyon üyeleri ve Mütevelli Heyeti bir araya geldi. Kurumsal İlişkiler ve İletişim Komisyonumuz’un davetiyle buluşan üyelerimiz, komisyonlarımız arasındaki işbirliği ve iletişimi güçlendirmek maksadıyla yapılan toplantıda hem tanışma ve hem de istişare etme imkânı buldular.

5

Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu’nun selamlama konuşması sonrası Kurumsal İlişkiler ve İletişim Komisyonu (KİK) Başkanımız Fatma Tunç Yaşar toplantının amacını özetledi ve ardından KİK’in  çalışmalarına değinip ekibini tanıttı. Fatma Hanım’ın ardından da komisyon başkanlarımız tek tek söz alarak çalışmalarını aktarıp ekiplerini takdim ettiler.

İlk sözü alan Kaynak Geliştirme ve İdari İşler Komisyonu (KAGİK) Başkanı Nurettin Temiz Vakfımızın tüm etkinliklerini finanse eden komisyonun çalışmalarını anlattı. Nurettin Bey Vakfımızın yürüttüğü faaliyetler için ihtiyaç duyulan kaynakların temini ve sürekliliğinin sağlanması için mensuplarımızın düzenli katkı sağlamasının önemine dikkat çekti.

KAGİK Başkanı ardından sözü alan Kariyer Ve İnsan Kaynakları Merkezi (KİM) Başkanımız Kenan Şahan, komisyonun yıl içinde gerçekleştireceği istihdam, kariyer planlama ve geliştirme proje ve organizasyonları hakkında bilgiler verdi. Kenan Bey’in ardından KİM üyeleri de kendilerini tanıttılar.

KİM’in ardından Yönetim Kültürü Komisyonu’na (YKK) geçildi. YKK Başkanı Ali Üstün mensuplarımızın liderlik ve yöneticilik özelliklerini geliştirmek maksadıyla faaliyetlerini sürdüren komisyonun bu sene Yönetişim, İslam İktisadı ve Girişimcilik olmak üzere üç ana başlık altında toplanan etkinliklerle ilgili bilgiler aktardı. Ali Bey sonra sözü YKK üyelerine  bıraktı.

1

Bu sene komisyonlarımız arasına bir yenisi daha eklendi. Sadık Yener başkanlığındaki Hamilik Okulu Komisyonumuz (HAK) Vakfımızın bünyesinde geçen sene başlatılan Hamilik Okulu’ndan sorumlu komisyondur. Söz alan Sadık Bey temelinde kültürümüze has kodları barındıran okulla ilgili yapılan çalışmaları anlatarak HAK ekibini üyelerimizle tanıştırdı.

Öğrenci ve mezunlarımız arasındaki ilişkiyi güçlendirmek ve kuşaklar arası iletişimi ve birlikteliği sağlamak amacıyla sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyen komisyonumuz olan Öğrenci ve Mezunlarla İlişkiler Komisyonu (ÖMİK) ise Başkan İsmail Benli tarafından tanıtıldı. Öğrenci-mezun hanım ve erkek mensuplarımızdan oluşan kalabalık bir ekibe sahip olan ÖMİK, öğrenim dönemi boyunca iftardan pikniğe, yurt içi-yurt dışı geziler, ev ziyaretleri, rehberlik faaliyetleri ve mezuniyet törenlerine kadar pek çok etkinliğimizin koordinasyonundan sorumlu.

Fikir Sanat ve Medeniyet Komisyonumuz (FSM) Ayşen Baylak başkanlığında çalışmalarını sürdürüyor. ÖMİK Başkanı ardından söz alan Ayşen Hanım,  temel amacı mensuplarımıza yönelik düşünsel, kültürel ve sanatsal faaliyet, proje ve organizasyonlar düzenlemek olan FSM’nin çalışmalarına değindi. Ayşen Hanım’ın ardından FSM ekibi de söz alarak kendilerini tanıttı.

6

Kurulduğu günden bu yana Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine eğitim desteği veren Vakfımız, burs çalışmalarını Burs Komitesi eliyle yürütmektedir. Komite Başkanımız Hüseyin Bayraktar Bey de söz alarak 2015-2016 öğrenim döneminde yapılan burs çalışmalarımız hakkında bilgiler verdi. Burs Komitesi üyelerinin de kendilerini tanıtmalarının ardından son sözü Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu aldı. Dortluoğlu ” Boğaziçili mezun kuruluşları içinde apayrı bir yere sahip olan Vakfımız, kuruluş felsefesini kaybetmeden misyonumuza uygun etkinlikler düzenleme çabası içindedir. İnşallah bundan sonra da uhuvvet ve kardeşlik ortamı içinde günümüzün gerçeklerinin de farkında olarak yürümek ve çalışmalarımızı sürdürmek nasip olur.” duasıyla Komisyonlar Arası Tanışma Toplantısı’nı noktaladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.