Mütevelli Heyeti Başkanımız Bahattin Aydın Anadolu Ajansı’na Konuştu

Mütevelli Heyeti Başkanımız Bahattin Aydın 15 Temmuz’da yaşanan kanlı ve menfur darbe girişiminde şehit düşen vatandaşlarımızın çocuklarına yönelik olarak Vakfımızın alacağı aksiyonları Anadolu Ajansı’na verdiği röportajda açıkladı.

aa2

Kurulduğu günden bu yana pek çok Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin eğitimine destek olan Boğaziçi Yöneticiler Vakfı yaşanan süreçte darbe girişimi kahramanlarının ailelerine de destek olacak.

Aydın, şehit yakınlarına ve çocuklarına burs verilmesi kararını aldıklarını belirterek şunları söyledi:

“15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimi gecesi şehit düşen vatandaşlarımızın çocuklarına burs imkanı sağlayacağız. Bunun için herhangi bir mülakat yapmayacağız. Herhangi bir kontenjan da ayırmayacağız. Vakıf olarak Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine burs veriyorduk ama bu kuralı şehit yakınlarımız için uygulamayacağız. Tüm şehitlerimizin çocuklarına hangi üniversitede okuyorsa okusun ayda 250 lira burs ücretini 5 yıl boyunca sağlayacağız. Bu ücreti artırmak için de elimizden geleni yapacağız.”

aa1

Şehitlerin yakınlarına ve okuyan çocuklarına özel ders imkanı da sağlayacaklarını belirten Mütevelli Heyeti Başkanımız, mezun mensuplarımızın bu amaçla görev almak için gönüllü olduklarını ifade etti. Şehitlerimizin çocuklarına iş ve staj imkanı sunup, kariyer danışmanlığı konusunda da yardımcı olunacağını vurgulayan Bahattin Aydın, ihtiyaç olduğu takdirde psikolojik destek de sağlanacağını belirtti.

Yaşanan melun girişim sonrasında toplumun her kesimine önemli görevler düşmektedir. Bu itibarla üzerine düşen maddi ve manevi görevleri toplumumuza karşı bir borç bilen Vakfımız, şehitlerimizin üniversite öğrencisi olan çocuklarına sağlayacağı burs yanında, düzenleyeceği uluslararası sempozyumla darbe girişimini enine-boyuna müzakere edip girişimin akabinde yurtdışında oluşan menfi imajın düzeltilmesine yönelik katkı sunmayı hedefliyor. Ayrıca BYV Hamilik Okulu’nda açılacak olan yiğitlik meydanlarının öznesine şehit ailelerini konumlandırmak da önümüzdeki dönemdeki çalışmalarımız dahilinde olacak.

http://aa.com.tr/tr/15-temmuz-darbe-girisimi/sehit-cocuklarina-burs-ve-staj-imkani-/617840

http://www.yenisafak.com/gundem/sehit-cocuklarina-burs-ve-staj-verilecek-2501546

aa3

Platformunuzu seçin ve paylaşın.