Öğrenci Kahvaltısı’nda Beraberdik

Her yıl, vakfımızdan eğitim desteği alan öğrenci arkadaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Öğrenci Kahvaltılarımızın bir yenisini 7 Mayıs Cumartesi günü düzenledik.

Kahvaltımız, 200’den fazla öğrenci ve mezun ağabey-ablaların katılımıyla gerçekleşti. Programımıza, Hamîlik projesinde yer alan öğrenci ve mezunlarımız da katıldı. Tanışıldı, sohbetler edildi…

Güzel bir Mayıs sabahında gerçekleşen programımız, kahvaltının ve edilen sohbetlerin ardından mezun ve öğrenci konuşmalarıyla devam etti.

İlk olarak Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu (İşletme ’95) konuşmasını yaptı. Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’nın kuruluşundan bugüne kadar gönüllülük esasıyla devam eden bir yapısı olduğunu anlatan Haluk Bey, bu devamlılığın ilerleyen yıllarda, şimdi öğrenci sıralarında oturan arkadaşlarımızın gayretleriyle sağlanacağına dikkat çekti.

Haluk Bey’in konuşmasından sonra mikrofonu öğrencilerimizden Semih Yener (Endüstri Müh. 4. Sınıf), Selvanur Yazıcı (Edebiyat 1. Sınıf) ve Mustafa Parladıcı (Felsefe 2. Sınıf) aldı.

Semih Yener konuşmasında, belli değerlere sahip olan Boğaziçilileri bir araya getiren Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’nın yüklendiği misyonun önemine dikkat çekerek, öğrenci ve mezunlarımızın hem maddi hem manevi anlamda gelişmesine katkıda bulunan bu ortamın aynı samimiyet ve güven duygusuyla devam ettirilmesinin önemini vurguladı.

Selvanur Yazıcı, vakıfla tanıştığı ilk etkinliğin iftar programı olduğunu ve aynı hassasiyetlere sahip olan, aynı dili konuşan insanlarla bir araya gelmenin verdiği mutluluğu bu programda yaşadığını belirterek, öğrenciler ve mezunlar arasındaki muhabbeti arttıran bu tür organizasyonların önemine değindi.

Öğrenci konuşmalarından sonra sözü, kurucular kurulu üyemiz Celaleddin Gökçek (Makine Müh. ’82) aldı. Konuşmasında, başarının bir takım işi olduğunu vurguladı. İnterdisipliner çalışmanın önemini bir hikayeyle anlatan Celaleddin Bey, sözlerini “Bir ekipteki herkes işini doğru yaparsa, ortaya düzgün ve başarıya ulaşan bir iş çıkar” diyerek tamamladı.

Öğrenci kahvaltısı sonrasında öğrenci ve mezunlarımız Kariyer Festivali’nin coşkusunu birlikte yaşadılar.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.