Sabah Namazı Buluşması ve Mimar Sinan’ın İzinde Gezi Programı Gerçekleşti.

17 Nisan Pazar günü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak rehberliğinde Öğrencilerle İlişkiler Komisyonu ve Fikir Sanat Medeniyet Komisyonu işbirliğinde düzenlenen Sahur ve Gezi Programı için öğrenci ve mezun mensuplarımızla buluştuk.

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı Öğrenci İşleri Komisyonu tarafından düzenlenen Sabah Namazı Buluşmaları Ramazan’ın feyz ve bereketinden istifade etmek üzere Üsküdar’da sahurla birleştirildi. Fikir Sanat Medeniyet Komisyonu tarafından düzenlenen Mimar Sinan’ın İzinde programı da bu vesileyle etkinliğe dahil oldu.

Sahur ve Sabah Namazı Programı 17 Nisan 2022 tarihinde Üsküdar Aziz Mahmut Hüdayi Camii’nde gerçekleştirildi. Hüdayi Vakfı’na ait yurdun yemekhanesinde yapılan sahurun ardından hep birlikte Aziz Mahmut Hüdayi Camii’nde sabah namazı kılındı. Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak; Aziz Mahmut Hüdayi, vakıf kültürü ve Üsküdar’ın manevi iklimi konularında katılımcılara bilgi verdi. Üsküdar meydanına doğru yol alınırken Gülnuş Emetullah Sultan’ın özgün bir mimariye sahip olan türbesi de ziyaret edildi. Ardından III. Ahmet Çeşmesi ve Mihrimah Camii hakkında Süleyman Hoca’nın engin bilgilerinden müstefid olan öğrenci ve mezunlarımız daha sonra Şemsipaşa Camii’ne geçerek camii, banisi ve külliye hakkında bilgi aldılar.

Mimar Sinan’ın kültür hayatımıza kazandırdığı bu şaheserler için kendisini şükranla anarak ahirete intikal etmiş tüm büyüklerimiz ve ecdad için Fatihalar okuyarak gezimizi sonlandırdık.

Haber: Mustafa Alper Çevik (Endüstri Mühendisliği – 2022)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.