2’nci Öğrenci Evimiz Etiler Kız Öğrenci Evi Açıldı

Kurulduğu günden bu yana öğrenci, mezun ve mensuplarına yönelik olarak hizmetlerini sürdüren Vakfımız, uzun yıllardır Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenim gören öğrencilerimize vermiş olduğu eğitim desteğinin yanı sıra 2017-2018 öğrenim yılının başında kız öğrenciler için kalacak yer teminine de katkı sunmaya başlamıştı.

Boğaziçi Üniversitesi Hisar Kampüs yakınında açılmış olan ilk kız öğrenci evimiz Fatma Betül Kız Öğrenci Evimizde 6 öğrencinin konaklayacağı şekilde hizmetimiz sürmektedir.

Kız öğrencilerimizin artan konaklama ihtiyacına binaen 2019-2020 öğrenim yılı başında bir öğrenci evimiz daha hizmete girmiştir. Kuzey Kampüs yakınındaki Etiler Kız Öğrenci Evimizde çoğunluğu hazırlık sınıfı olan 5 öğrencimiz ikamet etmektedir.

İlk evimizde olduğu gibi yine mezun ve mensuplarımızın değerli katkılarıyla döşenip hazır hale getirilen Etiler Kız Öğrenci Evimiz, kız öğrencilerimizin konaklama ihtiyaçlarını sınırlı kontenjanıyla karşılarken aynı zamanda vakfımızın bu alandaki hizmetinin güçlenmesine vesile olmuştur.

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı olarak siz değerli mensuplarımızdan alacağımız güçle inşallah önümüzdeki yıllarda da kız öğrenci evi sayımızı artırmanın gayreti içinde olacağız.

Saygılarımızla,

BYV- Kaynak Geliştirme ve İdari İşler Komisyonu

Platformunuzu seçin ve paylaşın.