Bahar Pikniğinde Buluştuk!

19 Mayıs Pazar günü, hanımlara özel “Bahar Pikniği”miz ile mezun ve öğrencilerimiz bir araya geldi.

Bahar pikniğimizi, bulutlu bir İstanbul havasında yağmurun piknik sonunda yağdığı muhabbeti bol ve samimi bir kampüs ortamında gerçekleştirdik.

Piknik öncesi, ÖİK (Öğrencilerle İlişkiler Komisyonu) eş başkanı ve BÜŞAT (Boğaziçi Üniversitesi Şehitlik Araştırmaları Topluluğu) yönetim kurulu üyesi Menekşe Nur Sönmez, İstanbul fethine katılan ilk askerlerden şehit düşenlerin mezarlarının yer aldığı, Güney Kampüs sınırlarındaki Rumeli Hisarı Şehitliği hakkında katılımcılarımızı bilgilendirdi. Rivayete göre Rumeli Hisarı’ndaki Şehitler Tekkesi’nin önündeki alan, Fatih Sultan Mehmet’in otağını kurduğu ve fetih duasını yaptığı yerdir. Şehitliği ziyaret edip dua eden katılımcılarımız, daha sonra Nafii Baba Tekkesini gezdiler.

Mezunlarımız, öğrencilik anılarını kampüs içindeki tarihi mekânlar ve etkinlikler eşliğinde paylaşırken yeni mezunlarımız da bu sohbet ortamında keyifli bir tanışma günü geçirmenin tadını çıkardılar.

Öğrenci ve mezunlarımız ile gerçekleştirdiğimiz Bahar Pikniğimiz, evde hazırlanan ikramlıklarla kurulan sofranın birleştirici ve samimi atmosferinde geçmiş ve bugüne dair kampüs anılarının paylaşıldığı eğlenceli bir şekilde son buldu.

Haber Metni & BYV-Kurumsal İletişim

Fotoğraflar & Ayşe Kuralay ve Zeynep Sude Güler

Platformunuzu seçin ve paylaşın.