Bahçemiz Güzelleşiyor

Pazar günleri Boğaziçi Konak bahçesinde buluşarak İSMEK bünyesinde başlatılan bahçe bakımı kursu çerçevesinde çalışmalarına devam eden ekibimiz, bahçemizi güzelleştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kimisi ellisinden sonra kavuşmuş bahçeli bir eve, kimisi de yeni evli çift olarak böyle bir evin hayalini kurmuş ve şimdiden bahçelerini nasıl güzelleştirebileceklerini öğrenmek istiyorlar. Bazı arkadaşlarımız ise toprakla haşır neşir olmak istiyor sadece. Üzerimizdeki negatif elektriği alır diyorlar. Hep birlikte kürekle toprak dolduran, birisi çim ekmekle meşgul olurken, bir diğeri çalıların üzerini budayan kursiyerlerimizi izlerken, imece usulüyle bir araya gelip biribirine yardım eden ve bir işin ucundan tutan Anadolu insanını görüyoruz Boğaziçi Konak bahçesinde.

Yağan yağmurların ardından yeşerecek her filiz, bir kursiyerin emeğini taşıyacak üzerinde. Osmanlı’da insanlar güzel bahçeleriyle tanınırlarmış. Herkes her gülü yetiştiremez, herkesin meyvesinin ayrı bir lezzeti olurmuş. Biz de bahçemizde her nefes almaya çıktığımızda oranın düzenlenmesinde görev alan, emek veren kursiyerlerimize teşekkür etmeyi ihmal etmiyoruz. Mevsimi gelince açacak olan güzel kokulu gülleri ziyaret etmek isteyenlere kapımız her zaman açık.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.