Beşinci “İstişare Heyeti Toplantısı’nı Gerçekleştirdik

Boğaziçi Yöneticiler Vakfı  5. İstişare Heyeti Toplantısı, 30 Eylül Pazar günü İTO Cemile Sultan Tesisleri-Koru Lokantası’nda gerçekleştirildi.

Saat 10:00’da kahvaltı ikramıyla başlayan program, toplantı salonunda gündeme geçilmesiyle devam etti. İlk olarak vakfımızın başkanı Haluk Dortluoğlu, toplantının yapılış amacını anlatan bir giriş yaptı. Girişin ardından slaytlar eşliğinde 2010-2012 yılları arasında vakfımızda komisyonlar tarafından yapılmış olan faaliyetleri anlatan Dortluoğlu, daha sonra gündem maddelerine geçti.

Toplantının ana gündem maddesini iki yıllık bir çalışma sonucunda projesi hazırlanan “Fatma Betül Kız Öğrenci” oluşturdu. Etiler Camii projesi ile birlikte yürütülecek çalışmanın ayrıntılı proje çizimleri slayt üzerinden katılımcılara anlatıldı. Zemin üzerine 3 kat yapılacak olan yurt,180 kişilik kapasiteye sahip olacak. En üstte cami ile birlikte iki katlı, camii personelinin evleri ve yeni vakıf merkezimiz yer alacak. Tüm bu anlatılanların ardından katılımcıların yurt projesi ile ilgili soru ve görüşlerine başvuruldu. Katılımcılarımız, proje hakkında olumlu görüş bildirdiler. İnşaatın başlangıcı, bitirme süresi, maliyetine dair soruların Başkanımız Haluk Dortluoğlu tarafından cevaplandırıldığı toplantıda ihtiyaca, binaen Kilyos’ta da bir yurt için çalışma yapılması gündeme geldi. Şu an hali hazırdaki yurdun şartlarının uygun olmaması nedeniyle katılımcılar tarafından gündeme getirilen bu önerinin, en kısa süre içinde hayata geçirilmesi gerektiği kaydedildi.

İstişare Heyeti Toplantısı’nın ikinci gündem maddesi de vakfımızın Kariyer ve İnsan Kaynakları Komisyonu’nun projesi olan “Koçluk Projesi” idi. Bu proje hakkında mütevelli heyeti üyemiz Bahattin Aydın bilgilendirme yaptı. Mezun olmuş büyüklerin, öğrenci kardeşlerimize destek olup, deneyimlerini aktaracağı çalışma, ülkemize nitelikli insan kazandırmak adına kıymetli bir girişim olacak. Toplantı sonunda da bu projeye destek vermek isteyenlerin iletişim bilgileri alındı.

 

Üçüncü gündem maddemiz de, öğrenci ve mezunlarımızla gerçekleştirilen “Focus Grup Çalışması”ydı. Vakıf Algısı başlıklı çalışmanın ayrıntıları, mütevelli heyeti üyemiz Neşet Dereli tarafından katılımcılara slayt gösteri eşliğinde aktarıldı. Bu çalışmamız ile ilgili soruların Neşet Bey tarafından cevaplanmasının ardından toplantının sonuna gelindi. Başkanımız Haluk Dortluoğlu İstişare Toplantımıza katılan tüm  mensuplarımıza teşekkür ederek, maddi ve manevi katkılarının devamını diledi.

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.