Bir Boğaziçi Hikâyesi: BYV

Junior World Entrepreneurship Forum-Istanbul(JWEF)-Dünya Girişimcilik Forumu 12-13 Aralık 2014 tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleşti. Uzman, akademisyen, sanatçı, iş ve sosyal girişimcilerin buluştuğu organizasyona Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu da 12 Aralık Cuma günü“Bir Boğaziçi Hikâyesi: BYV” başlıklı sunumuyla katıldı.

hd5

Albert Long Hall –Kriton Curi Salonu’nda gerçekleşen sunumda Dortluoğlu Boğaziçi Yöneticiler Vakfı’nın öğrencilerin girişimcilik ve sosyal yaşamlarındaki yerine değindi.

İlk olarak kısaca kendinden bahseden Haluk Dortluoğlu vakfımızla tanışma hikâyesini katılımcılarla paylaştı. Daha sonra BYV’nin kuruluş gayesini “Boğaziçi Üniversitesi öğrenci ve mezunlarının öncülüğünde, mensuplarını gönüllülük ve medeniyet bilinci temelinde buluşturarak; onların önderlik ve yöneticilik yeteneklerinin gelişmesine katkıda bulunmaktır. “ sözleriyle ifade eden Dortluoğlu,  “Meselemiz tarihe saplanıp kalmak değildir. Toplum olarak geçmişten gelen ve içimize işlemiş değerlerimizle, bugüne dair öğeleri birleştirerek mensuplarımızın kişisel gelişimlerine katkı sunmayı amaçlıyoruz.” dedi.

Vakfımızın tanıtım filminin de izlendiği etkinlikte Dortluoğlu, aralarında Boğaziçi Yöneticiler Vakfı ismini ilk defa duyup tanımak isteyenlerin yanında,  uzun süredir etkinliklerimize katılan ve görev alan arkadaşlarımızın da yer aldığı katılımcı grubuna 18 yıldır süregelen hizmetlerimizi kısaca anlattı.

Vakfımızın uhuvvet eksenli bir vakıf olduğunun altını çizen Dortluoğlu “Kapımız gönüllü olan herkese açıktır.” dedi ve mezuniyet sonrasında da sosyal bir birliktelik ortamı oluşturan Vakfımız’ın önemli bir merkez haline geldiğini belirtti.

Mütevelli Heyeti Başkanımız Haluk Dortluoğlu programın sonunda katılımcılardan gelen soruları da yanıtladı.

Sunumla ilgili haberin ayrıntılarını http://www.sondevir.com/kultursanat/251675/byvden-bir-bogazici-hikayesi-video.html adresinde bulabilirsiniz.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.