Birlikte Okuyalım Programımızın Son Oturumunu Kazım Keskin ile Gerçekleştirdik!

Birlikte Okuyalım serimizin son oturumunu Kazım Keskin ile Martı kitabını tahlil ederek tamamladık.

7 Ekim Cumartesi günü Birlikte Okuyalım serimizin son oturumunu Richard Bach’in kaleminden çıkan Martı kitabı ile tamamladık. Konuğumuz Kazım Keskin moderatörlüğünde kitaptaki karakterler ve bize bıraktığı etkiler üzerine konuştuk. Kitap sayesinde zihnimizi ve serin limonata ile de ağzımızı tatlandırdık. Kazım Keskin’in kitaptan yola çıkarak bize yönelttiği sorular sayesinde olayları daha da içselleştirme ve derin düşünme fırsatımız oldu. Kendi istediği yaşam ve mutluluk arayışı için sürüsü tarafından afaroz edilmeyi göze alan Jonathan’ının hayat hikayesi metaforu bizim kendi arayışımızın ve mutluluğumuzun ne olduğu sorularını düşünmemizi sağladı. Kazım Keskin’in güzel bakışı ve sorularıyla bolca düşündüğümüz, konuştuğumuz çokça etkileşimli tahlilimizi tamamladık.

Bu süreçte eşsiz deneyim, yorum ve sorularıyla bize ufuk açtıran moderatörlerimize, kitapları okuyan, bizimle fikir paylaşan ve güzel bir muhabbet ortamı oluşmasına vesile olan tüm katılımcı arkadaşlarımıza teşekkürü borç biliriz.

Kitap sayfaları arasında ruhumuzu gezdirdiğimiz, çokça düşünüp sorduğumuz ve bolca muhabbet ettiğimiz nice tahlillerde görüşmek üzere.

Hepiniz hoşça kalın.

Haber & Fotoğraf: Nazile Çetin – İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümü, 2. Sınıf Öğrencisi

Platformunuzu seçin ve paylaşın.