Birlikte Okuyalım Serimizde Üç Oturumu Geride Bıraktık!

Birlikte Okuyalım Serimizde ilk 3 oturumu geride bıraktık. Peki, şimdiye kadar neler okuduk, neler konuştuk?

İlk oturumumuzun kitabı Davut ve Golyat’tı. Moderatörümüz okulumuz mezunlarından Kerem Koçer oldu. Bizlerle Kuranı Kerim’deki Davut ve Calut kıssasını paylaştı. Kendi hayatlarımızdaki Davut ve Golyatları; yaşadıklarımıza farklı bir pencereden bakabilirsek hayatın bizi nasıl şaşırtabileceğini konuştuğumuz keyifli bir program gerçekleştirdik.

İkinci oturumda ise kitabımız Yeni Osmanlı Düşüncesinin Doğuşu oldu. Konuğumuz Turgay Yerlikaya moderatörlüğünde Yeni Osmanlılar’ın aslında kim olduklarından neyi amaçladıklarından ve nasıl bir ortamda var olduklarında bahsettik; özellikle son dönemlerdeki Osmanlı toplumunun, eğitim sisteminin ve hukukunun hala bilmediğimiz tarafları olduğuna da değindik. Bol bol kitap önerisi aldığımız verimli geçen bir gün oldu.

Üçüncü oturumumuzda ise Selman Ortaköy moderatörlüğünde Marka Yaratmanın Beş Adımı kitabını kritik ettik. Marka yaratma yolundaki adımlardan, teoride kolay gibi görünen sürecin aslında ne kadar zahmetli ve zihin yoran bir eylem olduğundan, markayı kurmak kadar yıllara meydan okuyarak markanın varlığını sürdürmenin de ne kadar zor olduğundan, bazen her adımı doğru atmanın da yeterli olmadığından bahsettiğimiz, günümüz şirketlerinden örneklerle renklendirdiğimiz bir tahlil oldu.

Bol bol bağlamla ilişkili kitap önerileriyle de zenginleştirilen oturumlarımızda bizlerle olan başta konuklarımız Kerem Koçer, Turgay Yerlikaya ve Selman Ortaköy’e ve tüm katılımcılarımıza güzel sohbetleri için teşekkür ederiz.

Dördüncü oturumumuzu 5 Ağustos Cumartesi günü saat 14.00’te vakıf merkezimizde Vakıf Müdürümüz Ayşe Kuralay moderatörlüğünde gerçekleştireceğiz. Göğü Delen Adamı konuşacağımız oturumumuza tüm ilgili arkadaşlarımızı bekliyoruz!

Haber Metni & Fotoğraf: Betül Toker, İşletme, 1. Sınıf Öğrencisi

Platformunuzu seçin ve paylaşın.