Boğaziçi Bülteni Yeni Sayısıyla Karşımızda

Vakfımızın süreli yayın organı Boğaziçi Bülteni 35. sayısıyla bizlere Boğaziçi’nden haberler vermeye devam ediyor.

Her zamanki gibi dopdolu bir içeriğe sahip olan bültenimiz, yeni sayısında İş Ahlâkı, Yönetim ve Etik İlkeler başlıklarını ön plana çıkarıyor. İş Ahlâkı kavramının tanımından İslam’da İş Ahlâkı’na, iş hayatında karşılaşabileceğimiz ahlâkî sorunlardan Kent Yönetimi’ne dair etik ilkelere kadar birçok boyutta, her biri, vakfımız camiasından alanında uzman ve konuyla ilgili arkadaşlarımızın okumaya değer makaleleri yer alıyor.

Yine vakfımız camiasından arkadaşlarımıza ait olan çok kıymetli kitapların tanıtımı da  bülteni güzelleştiren unsurlar olarak göze çarpıyor. Savaş Barkçin’in huzurla okunacak eseri 40 Makam 40 Anlam, İbrahim Ethem Gören’in sanatsever yüreğinden; Nazife Şişman’ın muhteşem gözlemlerini ihtiva eden Yeni İnsan- Kaderle Tasarım Arasında, Fatma Tunç Yaşar’ın güçlü kaleminden; Değerli akademisyenimiz Ebubekir Ceylan’ın kapsamlı bir belge niteliğindeki Modern Irak’ın Osmanlı Kökenleri adlı eseri ise Abdülhamit Kırmızı Beyefendi’ nin değerli yorumlarından bizlere aktarılıyor.

Yakın zamanda Rahmet-i Rahman’a kavuşarak bizlere bu dünya hayatında veda eden merhum Mahmut Ceylan ve merhume Nurgül Erdem Ardıç kardeşlerimiz de Bülten’de rahmetle anılıyorlar.

Vakıftan etkinlik ve haberlere de kısaca yer verilen Boğaziçi Bülteni daha çok kişiye ulaşmak için bekliyor. Siz de Bülten’in yeni sayısından edinmek istiyorsanız byv@byv.org.tr adresimize adınızı, soyadınızı ve mektup adresinizi yazarak e-posta ile talepte bulunabilir, Boğaziçi Bülteni’nin yeni sayısından ücretsiz edinebilirsiniz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.