Boğaziçi Konak Babalar ve Oğullar Yaz Kampına Ev Sahipliği Yaptı

19 Ağustos Cumartesi akşamı Boğaziçi Konak çok renkli ve anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı.

öneçıkan2

İstanbul’un birçok ilçesinden ve dahi Ankara’dan erkek mezun ve mensuplarımız oğullarıyla birlikte güzel bir gün geçirmek üzere Vakfımızın davetine icabet ettiler. Günlük yaşamdaki yoğun mesai ve hayat meşgalesi nedeniyle oğullarıyla gönlünce baş başa olamayan babalar, bu kampta onlarla doyasıya birlikte olarak çocuklarına ileride unutamayacakları hatıralarla dolu müthiş bir gün armağan ettiler. Kampa iştirak eden yaklaşık 20 babanın ve oğullarının çoğu hayatlarında ilk kez böyle bir kampa katılıp çadırda kalma imkânı buldular.

öneçıkan

Kampımız akşamüstü saat 6 civarı misafirlerimize mangal ikramımızla başladı. Bu bir çadır kampı olduğu için elbette mangalın yakılışından etlerin pişirilmesine, sofranın kurulmasına kadar birçok iş imece usulü ile yapıldı. Bir yanda çocuklar bahçede futbol oynarken diğer yanda babalar kömür ateşini körükleyip yiyecekleri hazırladılar. Kalabalık ve oldukça leziz bir kamp yemeğinin ardından “İzcilik 101” dersine başlamak için katılımcılarımız izci liderimiz Mehmet Bey’in etrafında toplandı. Mehmet Bey tam bir doğa aşığı ve hayatında kendine kamplar için hatırı sayılır derecede vakit ayıran bir büyüğümüz. Aladağlar’da doğanın çetin şartlarında günlerce yağmur altında çadırda kalmış, her türlü şifalı ot ve mantarı görüp tanıyabilen gerçek bir izci olarak engin tecrübelerini aktardı. Uygulamalı olarak kamp çadırının nasıl kurulması gerektiğini, kamp ateşinin rüzgârın yönüne göre çadırların neresine yakılacağını herkes ilgi ve heyecanla dinledi. Misafirlerimiz oğullarıyla beraber elleriyle kurdukları çadırlara matlarını serip uyku tulumlarına girerek açık havada sabaha kadar deliksiz bir uykunun keyfini sürdüler.

kamp12

Sabahın ilk ışıklarıyla uyanıp çadırlarını toplayan babalar ve oğullar iştah açan tertemiz havada kahvaltı sofrasının bereketi etrafında çaylarını yudumlarken tüm çocuklar ağız birliği etmişçesine bir daha ki sefere daha uzun süreli bir çadır kampı istiyoruz diyorlardı. Önümüzdeki senelerde yeni kamplarda bir araya gelmek temennisiyle misafirlerimizi uğurladık.

Haber: Ramazan Seyfi-Fen Bilgisi Öğretmenliği’ 12

Platformunuzu seçin ve paylaşın.