Boğaziçililer Kuveyt Türk Bankacılık Üssünde Buluştu!

6 Aralık Salı günü gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerimiz Kuveyt Türk Bankacılık Üssünü ziyaret etti. Tanışma ve kahvaltı programıyla başlayan etkinlik genç yetenek programları tanıtımı ile devam etti.  Öğrencilere, staj ve MT programları hakkında detaylı bilgilendirme yapıldı. Kuveyt Türk Strateji ve İnovasyon Grup Müdürü Selman Ortaköy ile inovasyon ve dijital dönüşüm sohbetinden sonra öğrenciler, bankacılık üssünü ve Kuveyt Türk inovasyon merkezi Innhouse’ı gezdiler.

 

 

Kuveyt Türk Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Müdürü Selim Taştan, İslami finans hakkında bilgilendirmelerde bulundu, Taştan Kuveyt Türk’ün bulunduğu konum ve gelecekteki hedefleri hakkında öğrencileri bilgilendirdi. Soru-cevap kısmında ise öğrenciler Selim Bey’e kariyer yolculuğundan güncel finansal konulara kadar çok çeşitli konularda sorular sordular. İnovasyon eğitimleri kapsamında öğrencilere son dönemin popüler kavramları olan “Design Thinking ve Design Sprint” hakkında detaylı bilgi verildi.

 

 

Kuveyt Türk’ün öğrencilere daha çok ulaşabilmesi konulu vaka çalışması ile devam eden etkinlik, her bir grubun sunum yapmasıyla devam etti. Öğrencilerin konuyla alakalı öne sürdüğü çözüm önerileri, fikirler dikkatle dinlenip not alındı. Yapılan bilgi yarışması ve ödül töreninin ardından etkinlik sona erdi.

 

 

 

Haber: Mehmet Batuhan Çok (BÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğrencisi)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.