BYV Digital Academy’de İlk Haftayı Geride Bıraktık!

BYV Digital Academy, 15 Ekim 2022 Cumartesi günü katılımcı öğrencilerle ilk programını gerçekleştirdi.

Başlığı “Dijitale Giriş” olan akademinin ilk dersine Vakfımız Yönetim Kurulu Başkanı Halim Sırçancı’nın konuşması ile başladık. Sonrasında Dijital Akademinin önemi ve Dijital Yetkinlikler özelinde Kuveyt Türk Strateji ve İnovasyon Grup Müdürü Selman Ortaköy ve Milsoft CEO’su Adnan Metin araştırmalarını ve bulgularını paylaştılar.

Programın odağını; geçmişte, güncelde ve gelecekte toplumun ihtiyaç duyduğu yetkinliklerin neler olduğu ve nasıl dönüştüğü oluşturdu. Bu kapsamda yapılan araştırmaya göre önümüzdeki on sene içinde küresel çapta en çok değişim beklenen noktanın “teknolojinin insan hayatındaki etkisi” olması ve benzer bir ankette sorulan “dijitalleşmenin” on sene içindeki etkisini anket katılımcılarının %98’i tarafından olumlu görülmesi dikkat çeken bir nokta olmuştur. Son olarak değişimin kaçınılmaz olduğu; değişmeyen tek şeyin değişimin kendisi olduğunu vurgulandı.

Program boyunca katılımcılardan gelen soruları da yanıtlayan ve sunumlarıyla dersi destekleyen eğitmenlerimiz; Dijital Akademinin içeriğine aşina olan katılımcılardan programa dair beklentilerini ve bu beklentileri karşılamak adına bir yol planı değerlendirmesi yaptık. Programın içeriğinden memnun olan katılımcılarla bir sonraki dersimiz önümüzdeki hafta sonu için planlanıyor.

Haber: Göksel Bilici (Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü – 2022 Mezunu)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.