BYV Etkinlik Takvimi’ni Fark Etmiş Miydiniz?

BYV aktivitelerini bir arada kolayca takip etmenizi sağlayan Etkinlik Takvimi web anasayfamızın en altında yer almaktadır.

Peki etkinliklerimizi daha yakından takip edebilmek için bu takvimi kendi takviminizle birleştirmek, hatta akıllı telefonunuzdan bunu yapabiliyor olmak güzel olmaz mı? Sorumuza “Güzel olur” cevabını verenler aşağıdaki işlemleri uygulayarak takvimimizin takipçisi olabilirler:

Google Calendar üzerinden gerçekleşecek işlemler için Google hesabı olmayanların ilk önce bir hesap açmaları gerektiğini hatırlatalım. Sonra BYV Etkinlik Takvimi’ni Google hesabınızdaki takviminize entegre etmeyi aşama aşama sizlerle paylaşalım.

Google Calendar / BYV Etkinlik Takvimi Eşleşmesi

  1. Google hesabınız ile oturum açmış olduğunuz bir internet tarayıcısından, calendar.google.com adresini ziyaret edin. Eğer ilk defa ziyaret ediyorsanız Google’ın ufak bir yapılandırma sihirbazı ile karşılaşacaksınız.
  2. Sonra www.byv.org.tr sayfasını ziyaret ederek  etkinlik takviminin sağ alt köşesindeki  simgesine tıklayın.
      
        3.  Yönlendirildiğiniz takvim sayfasında ‘Evet, bu takvimi ekle’ ye tıklayın.
         

4.  Başarı ile eşlemeyi yaptınız. Eğer diğer takvimlerinizle BYV Takvimi’nin karışmasından rahatsız olursanız, kolaylıkla görünümünü sarı fon ile vurguladığımız alana sol tıklayarak değiştirebilirsiniz.

Google Calendar İle iPhone ve Android Akıllı Telefonların Eşlenmesi

Android İçin

  1. Google Play Store’dan ücretsiz Google Calendar programını telefonunuza kurun. (Büyük ihtimalle android için telefonunuzda mevcut bulunan takvim uygulaması da Google Calendar eşlemesini destekleyecektir. Ancak pek çok program mevcut olduğu için biz Google Calendar üzerinden anlatmayı tercih ediyoruz.)

http://goo.gl/TLUY3 adresine telefonunuz ile giderek uygulamayı kolayca bulabilirsiniz.

  1. Büyük bir ihtimalle program çalıştığında takvimlerinizi otomatik olarak algılayacak ve BYV Etkinlik Takvimi sürekli güncel olarak telefonunuzda bulunmuş olacak.
  2. Eğer BYV Etkinlik Takvimi’ni göremiyorsanız Google Calendar uygulaması içinde telefonunuzun “seçenekler” düğmesine basarak “ayarlar” a tıklayınız. Sağ üstte “hesap ekle” diyerek ‘Google’ hesabını seçip BYV takvimini eşleştirdiğiniz Google Calendar hesabınıza ait bilgileri giriniz.

Iphone İçin

  1. App Store’dan GooCal (http://goo.gl/hQqvH) ya da benzeri işlev gören bir takvim programı kurunuz.
  2. Hesap ekleme seçeneğinden BYV Etkinlik Takvimi’ni eşleştirdiğiniz Gmail hesabına ait bilgileri girdikten sonra, senkronizasyon için onayları veriniz.
 Vakfımızın Aralık Ayı İçinde 64 Adet Etkinliği Vardır
     
Hazırlayan: Muhammed Tarık Altuncu

BYV- Kurumsal İlişkiler ve İletişim Komisyonu

Platformunuzu seçin ve paylaşın.