BYV Hamilik Okulu 2021 Mezuniyet Programı Yapıldı

İçeriğini tarihi ve kültürel kimliğimizden alan, öznesinde ‘Ahilik ve Fütüvvet Kültürü’ olan ‘Hamilik Okulu’ dört yıllık süre zarfında Ahilik teşkilatlarında tecrübe edilen “usta-çırak” ilişkilerine benzer bir mesleki rehberliğin yanı sıra, cömertlik, fedakârlık, paylaşma, dayanışma, kardeşlik gibi insanlık değerlerini içeren bir eğitim programıdır.

%70 devam beklenilen dört yıllık Hamilik Okulu Programını başarıyla tamamlayan 2020 ve 2021 mezunu arkadaşlarımızın mezuniyet programı 16 Ekim 2021 Cumartesi günü coşkuyla kutlandı.

Programı Hamilik Okulu 2019 mezunu Esra Öz sundu. Vakıf başkanımız Halim Sırçancı’nın Hamilik Okulu program içeriğinin ve bu süreçte edinilen tecrübenin mesleki hayatta ne tür faydalar sağlayacağından bahsettiği konuşmasıyla program başladı. Hamilik Okulu mezunlarından Neslihan Aydın mezuniyet konuşmasında dört yıllık bu güzel yolculukta düşünsel paylaşımların ne denli kıymetli ve verimli olduğunu aktardı.

Vakfımızın Hamilik Okulu alt  komisyonlarından olan meydanlarımız, yine meydandaki arkadaşlarımız tarafından ayrıntılı olarak tanıtıldı. Öğrenci arkadaşlarımızdan Şevval Gürbüz, Kudüs Yed-i Beyza Yiğitlik Meydanı’nın kuruluş hikâyesini anlattı. Kudüs için şu ana kadar yaptıklarına devam edeceklerini dile getirdi. Ayrıca çeşitli kurum, vakıf ve derneklerce yapılmış projelere yeni bir vizyon katıp onları hayata geçirmeyi ve yepyeni projelerle Kudüs ile meydan arasında gönül bağı oluşturmaya niyetli olduklarını ifade etti. Meydan olarak hem kendi içlerinde hem de kurum görüşmeleriyle ortak çalışmalara değindi.

Öğrenci arkadaşlarımızdan Taner Mirza Beydilli, Kültür ve Medeniyet Topluluğu’nun kurulum sürecinden, çekirdek kadrosuyla yapılan tahlillerden ve planladıkları tarihi, kültürel gezilerden bahsetti. Tarihsel dokunun atmosferinde medeniyet dersi alma, yerli-yabancı medeniyet kuramcılarını ziyaret etme gibi isteklerinden bahsetti. Yine benzer şekilde Cizre, Bosna ve Şehitlik meydanları öğrenci arkadaşlarımız tarafından tanıtıldı.

Hamilik Okulu mezuniyet diplomaları Vakıf başkanımız Halim Sırçancı, Yönetim Kurulu Üyemiz ve İbn Haldun Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Alim Uçar, Yönetim Kurulu Üyemiz Sadık Yener ve Lonca Girişmcilik Merkezi Kurucu Koordinatörü Lokman Ökten tarafından mezun arkadaşlarımıza takdim edildi.

Yönetim Kurulu Üyemiz Başkanı Alim Uçar, Ney Dinletisi icra ederek programa renk kattı. Mezuniyet pastasının kesilmesi, yemek ikramı ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile son bulan etkinlikte muhabbete çay eşliğinde devam edildi.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.