BYV Hamilik Okulu Cizre Şenlendirme Grubumuz Yola Revan Oldu

Hamilik Okulumuz’un Yiğitlik Meydanları’ndan biri olan Cizre Şenlendirme Grubumuz 1-3 Haziran tarihleri arasında çeşitli hayır faaliyetlerinde bulunmak üzere Cizre’yi ziyaret ediyor olacak.

c2

Yolculuk öncesinde ilk olarak 30 Mayıs Çarşamba akşamı Boğaziçi Konak bahçesinde iftarda bir araya gelen ekip, Ramazan coşkusunu da paylaşarak Cizre programına dair son hazırlıkların üzerinden geçti.  Hamilik Okulumuz’dan 18 öğrencimiz, Vakıf Başkanımız Bahattin Aydın, Hamilik Okulu Komisyonu Başkanımız Serkan Demir, Mütevelli Heyeti Üyelerimiz Hüseyin Bayraktar, Esma Bendez, Merve Alpu ve Hamilik Okulu Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Lütfi Ertekin’den oluşan Cizre kafilemizin hazır bulunduğu programda,  Hamilik Okulu Koordinatörümüz Barbaros Ceylan Bey bizleri yalnız bırakmayarak hem Cizre’ye dair tecrübe ve hatıralarını paylaştı hem de öğrencilerimizin ziyarette dikkat etmeleri gereken hususlara değindi.

c3

Buluşmada Barbaros Bey’in belki de en dikkat çeken sözü “Bir dava için yolda olmak, bu yolda yoğrulmak insanı insan yapan şeydir.” sözü oldu. Şüphesiz bu sözü de kulaklarıyla duyup gönüllerine alan 18 yiğidimiz Cizre için çıktıkları yolda inşallah emin adımlarla ilerleyecekler. Cizre ekibimizdeki öğrenci kardeşlerimiz Barbaros Bey’in yol gösterici, kıymetli tavsiyelerini dinledikten sonra yolculuk programlarına dair istişarede bulundular. Öğrencilerimiz yardıma muhtaç ailelerle kardeşleşme, Cizre Fettah Kadıoğlu Anadolu Lisesi’nde okumakta olan öğrencilerle dayanışma, öğrencilere kırtasiye yardımı yapılması, burs verilmesi gibi eğitim ve hayır faaliyetlerinin hayata geçirilmesi için çalışacaklar.

c4

Cizre ekibimiz 31 Mayıs Perşembe’yi 1 Haziran Cuma’ya bağlayan gecede ise Boğaziçi Konak bahçesinde bu defa sahurda bir araya geldi. Hep birlikte önce Nafi Baba Camii İmam Hatibi Osman Kemikli’den Lokman Suresi’nin tefsirini dinleyen ve ardından sahur yemeklerini yiyen kardeşlerimiz imsak vaktinin girmesiyle beraber sabah namazlarını eda etmek için Nafi Baba Camii’ne geçtiler. Kılınan namazlar, yolculuk için edilen duaların ardından Cizre ekibimizi havalimanına gitmek üzere uğurladık.

c7

Cizre Şenlendirme Grubumuz’daki kardeşlerimizin yolları açık, ibadet ve niyetleri makbul olsun.

Cizre hizmetlerimizin hayır ve bereketlere vesile olması niyazıyla maddi-manevi destek olan tüm mensuplarımıza teşekkür ediyoruz.

c5 c6

Platformunuzu seçin ve paylaşın.