Dil Bölümleri ile Mezun-Öğrenci Buluşmamız Gerçekleşti

Mezun- Öğrenci Buluşmaları etkinlik dizisinin Dil Bölümleri oturumu  Nursima Yılmaz moderatörlüğünde Hayrunnisa Sayı Kelpetin ve Nagihan Haliloğlu ile birlikte çevrim içi olarak gerçekleşti.

Dil Bölümleri ile Mezun-Öğrenci Buluşmamız, katılımcıların okul serüveni ve ardından mesleki hayatlarını anlatmasıyla başladı. Öğrenciler farkında olmasa da lisans yıllarının hayatta en çok boş vakitlerinin bulunduğu dönem olduğunu ve dil, kültür sanat gibi çeşitli konularda kendimizi geliştirmek için yapabileceğimiz çoğu aktivitenin bu dönemde yapılabileceğini söylendi.

Zaman kullanımın ve farklı alanlardan ders almanın çok önemli olduğu belirtildi. Boğaziçi’nin farklı bölümlerden ders alma, geniş yelpazede dil dersleri gibi imkanlarının sonuna kadar kullanılması gerektiği söylendi. Fırsat bulunan her alanda tecrübe kazanmanın öneminden bahsedildi. İyi hocalardan ders almış olmanın akademik anlamda çok önemli olduğunundan bahsedildi ve başvurularda not ortalamasından daha çok referansların ve niyet mektuplarının önemli olduğu vurgulandı. Bir işe başlarken mükemmeliyetçilik kaygısıyla geri durmak yerine bir şekilde o işe atılmanın çok önemli olduğu söylendi. Program katılımcıların sorularının yanıtlanmasıyla sona erdi.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.