Geçtiğimiz Hafta Architecht’teydik!

11 Mayıs Perşembe günü Kariyer ve İnsan Kaynakları Merkezi Komisyonu saha gezileri kapsamında Architecht ziyaretini gerçekleştirdik.

Programımıza yenilikçi ve açık ofis dizaynı ile dikkat çeken çalışma alanlarını gezerek başladık. Son üç yıldır Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında yer alan Architecht’in kurumsal kültürünü ve öğrencilere yönelik Tekno Kampüs gibi kariyer fırsatlarını yerinde öğrenme imkanı bulduk. Bunun ardından, son yıllarda sıklıkla duymaya başladığımız Agile (Çevik) Dönüşüm sürecinin ne olduğuna ve Architecht’in çalışma prensiplerine yansımalarına dair bilgilendirildik.

Tüm hızı ve öğreticiliğiyle devam eden etkinliğimizde çevik sistemdeki çeşitli rollere ilişkin Chapter Lead kimdir, Product Owner kime denir, Scrum Master ne iş yapar gibi konularda oldukça detaylı sunumlar gerçekleştirildi. Bir sonraki eğitimimizde ise proje yönetim döngüsüne değindik.

Kapanış oturumumuzda Architecht Genel Müdür Yardımcısı Şule Hatun Avşaroğlu bizlere sektöre ilişkin bilgilerden Architecht’in sosyal yapısına kadar pek çok konudan bahsederek sorularımızı yanıtladı.

Agile sistem uygulamalarından, bir cuma klasiği olan kavurmalı tost geleneğine kadar Architecht’in kurumsal ve sosyal yapısına dair tüm bilgileri yerinde öğrenme fırsatı bulduğumuz çok keyifli ve öğretici bir etkinlik gerçekleştirdik. Bizleri ağırlayan Architecht ailesine ve etkinliğimize katılan tüm Boğaziçililere teşekkür ederiz, gelecek etkinliklerimizde görüşmek dileğiyle.

Haber Metni: Hanife Ak –Sosyoloji 2020

Platformunuzu seçin ve paylaşın.