Geleneksel İftar Programımız Üsküdar Boğaziçi Yaşam Merkezinde Gerçekleştirildi

8 Nisan Cumartesi akşamı öğrencilerimiz, mezunlarımız ve ailelerimiz ile geleneksel iftar soframızda buluştuk.

Boğaziçi Yaşam Merkezinde farklı dönemlerden birçok mensubumuz ve aileleriyle yeniden bir araya geldik. İftar öncesi Marmara İlahiyat Camii İmamlarından Hasan Lütfü Ramazanoğlu’ndan Kur’an-ı Kerim tilavetini, ardından akşam ezanını ve iftar duasını dinledik. Ve oruçlarımızı açtık.

İftar sonrası muhabbetler devam ederken sunucumuz Muhammed Ali Çiçek, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci’yi açılış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet etti. Sayın İnci, yardımlaşma, dayanışma ve hoşgörü gibi değerlerin Ramazan ayındaki kıymetini değerlendirdi. Sayın İnci’ye katılımlarından ve konuşmalarından ötürü teşekkür ederiz. Vakfımız Yönetim Kurulu Başkanı Halim Sırçancı ise sözlerine teşekkür ile başlayarak vakıf faaliyetlerinde ve özelde iftar programımızın gerçekleşmesinde emeği geçen tüm mensuplarımıza şükranlarını iletti. Ramazan ayının manevi önemine dikkat çekerek bu ayda birlikte olmanın değerli olduğuna vurguda bulundu. Açılış konuşmalarında son olarak Vakfımız Mütevelli Heyeti Üyesi ve İTO Başkanı Erhan Erken söz aldı.

Açılış konuşmalarıyla birlikte Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerimizin koordinesiyle konuklarımızın çocuklarına boyama, maket yapımı, jenga ve balonla şekil yapma vb. pek çok faaliyet gerçekleştirildi.

Açılış konuşmalarının ardından farklı dönem-bölüm mezunlarımız ve öğrencilerimiz samimi sohbetlere daldılar. Şehir dışından gelen konuklarımız eski günleri yad ettiler.

Bu seneki iftar programımızda kıymetli isimleri de ağırladık. Davetimize icabet edip vakit ayıran Mütevelli Heyeti Üyelerimiz, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci İnci, Rektör Yardımcısı Gürkan Kumbaroğlu ve Genel Sekreter Hasan Topal’a şükranlarımızı sunuyoruz. Ramazan sevincimize ortak olarak programımızı şereflendirdiler.

700 mensubumuzu buluşturan mezun, öğrenci ve ailelerimizle zenginleşen 2023 İftar Programımız hafızalarda yerini aldı. Programımıza katılım sağlayarak soframızı bereketlendiren tüm konuklarımıza teşekkür ediyor, şimdiden hayırlı bayramlar dileriz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.