Geleneksel İftar Yemeğimiz Çırpıcı Sosyal Tesislerinde Düzenlendi

24 Nisan Pazar akşamı mezunlarımızı, aileleri ve öğrencilerimizi bir araya getiren Geleneksel İftarımız için buluştuk. Buluşmamız, Çırpıcı Sosyal Tesislerinde gerçekleşti.

24 Nisan Pazar günü Çırpıcı Sosyal Tesislerinde farklı dönemlerden birçok mensubumuz ve aileleriyle yeniden bir araya geldik. İftar öncesinde Rumeli Hisarı Merkez Camii İmamı Adem Asar Bey’den Kur’an-ı Kerim tilavetini ve ardından akşam ezanını, iftar duasını Adem Asar Bey’in dilinden makamlı dinledik. Ve oruçlar açıldı.

İftar sonrası muhabbetler devam ederken sunucumuz Alim Uçar (Fizik Öğretmenliği, 2006) Yönetim Kurulu Başkanı Halim Sırçancı’yı selamlama konuşmalarını yapmak üzere kürsiye davet etti. Sırçancı, birlik ve beraberliğin önemine değindi; Ramazan ayında tüm mensuplarımızla tekrar bir araya gelmemize vesile olan iftarımızın önemine vurgu yaptı. Vakıf kuruluşundan bugüne değin emeği geçenlere teşekkürler de bulunarak sözlerine son verdi.

Vakıf Başkanımızın ardından Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır (Endüstri Mühendisliği, 2008) selamlama konuşmalarını yaptı.

Selamlama konuşmalarının ardından yedi senedir çeşitli başlıklarla devam eden Psikoloji Okumaları etkinlik serimizde bizlerle olan ve emeğini esirgemeyen Psikolog Zehra Ağır Hanımefendiye; Dünya Sinemasından Türk Sinemasına; Türk Sinemasından İslam Sinemasına değin geniş perspektifte gerçekleştirdiğimiz Sinema Söyleşileri serisinde emek veren Usta Sinema Yazarı İhsal Kabil Beyefendiye; Mimar Sinan’ın İzinde Gezi serimizde, Sabah Namazı Buluşmalarında ve daha nice etkinlikte bizlerle kıymetli bilgilerini paylaşan, bizlere rehberlik eden Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak Beyefendiye hediye takdimini Bakan Yardımcımız Mehmet Fatih Kacır yaptı.

Bu seneki iftarımızda kıymetli isimleri de aramızda ağırladık. Davetimize icabet edip vakit ayıran Kurucular Kurulu Üyelerimiz, Boğaziçi Üniversitesi Rektör Yardımcısı Fazıl Önder Sönmez ve Gürkan Kumbaroğlu, ramazan sevincimizi paylaşarak bizleri şereflendirdiler.

600 mensubumuzu buluşturan, mezun, öğrenci ve ailelerimizle zenginleşen 2022 İftar Yemeğimiz güzel bir anı olarak hafızalara kazındı. Katılım sağlayarak bizleri yalnız bırakmayan tüm mensuplarımıza teşekkür ediyor, şimdiden hayırlı bayramlar diliyoruz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.