Geleneksel İstanbul İftar Programımızı Gerçekleştirdik!

23 Mart Cumartesi günü, Üsküdar Mehmet Çakır Kültür Merkezinde Geleneksel İstanbul İftarımızı kıymetli mensuplarımızla birlikte gerçekleştirdik.

Ramazan ayının bereketini, birlik ve beraberlik ruhunu paylaştığımız geleneksel iftar programımız konukların karşılanması ve vakıf faaliyetlerimizin yer aldığı video gösterimi ile başladı. İftar öncesi Marmara İlahiyat Camii İmamı Hasan Lütfü Ramazanoğlu Bey’den Kur’an-ı Kerim tilaveti, akşam ezanı ve iftar duası dinledik.

İftar öncesi ve sonrasında devam eden sohbetler eşliğinde, programımızda çocukları da unutmadık! Çocuk etkinlik ekibimizin düzenlemiş olduğu boyama, puzzle, saklambaç gibi çeşitli etkinliklerle çocuklarımız eğlenceli ve oldukça verimli vakit geçirdiler.

İftar sonrası selamlama ve kapanış konuşmaları gerçekleştirildi. Sunucumuz Hamilik Okulu Yönetim Kurulu Başkan Vekili-Neova Sigorta Kanal Geliştirme ve Dijital Satış Müdürü İsmail Kazan’ın takdimleri ile programımız devam etti. Vakfımız Yönetimi Kurulu Başkanı Halim Sırçancı selamlama konuşmalarında bir araya gelmemize vesile olan iftarımızın ve Ramazan Ayı’nın manevi öneminden bahsederken Gazze ve Doğu Türkistan’da yaşananlara dikkat çekti, bu yılki davetimize icabet eden herkese teşekkür etti. Ardından İTO Meclis Başkanı ve Mütevelli Heyeti Üyemiz Dr. Erhan Erken gelenekselleşen İstanbul İftarı anılarından ve ramazanın ikramından bahsetti.

Katılım sağlayarak bizleri yalnız bırakmayan tüm mensuplarımıza teşekkür ederiz.

Fotoğraf: Halil İbrahim Çetinkaya – Boğaziçi üniversitesi – Uluslararası Ticaret Bölümü, 4. Sınıf Öğrencisi

Haber Metni: Safiye Altıntaş

Platformunuzu seçin ve paylaşın.