Geleneksel Sabah Namazı ve Kahvaltı Programımızda Bu Sefer Durağımız Beşiktaş Oldu

Sabah Namazı Buluşmamızı 13 Kasım Pazar Günü Gerçekleştirdik.

Yoğun okul programı, bitmeyen iş toplantıları kısacası bol koşuşturmalı, stres dolu hayatlarımıza ilaç gibi gelen Sabah Namazı Buluşmalarımızda bu pazar durağımız Yahya Efendi Dergâhı Camii oldu.

Kuzey kampüsten kalkan servislerimizle kısa bir yolculuk ardından camimizin meşhur yokuşunu çıkarken tamamen uyanma fırsatını yakalamış olduk. Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra cemaatle sabah namazını eda ettik. Ardından gerçekleşen kısa bir zikir programı ile kulaklarımızın pasının silindiği, manevi huzuru doruklarda hissettiğimiz anlar yaşamış olduk. Daha sonra Süleyman Kızıltoprak hocamız; camii, camii avlusu ve külliye hakkındaki kıymetli bilgilerini bizlerle paylaşarak sabah ziyafetimizi taçlandırmış oldu. Öğrendiklerimizle beraber camiinin o iç açan, güzel bahçesini gezip manzarasında anılarımızı süsleyecek fotoğraflarımızı çektikten sonra kahvaltı için KGM Ortaköy Tesisine geçtik. Yine güzel bir manzara eşliğinde öğrencilerin birbiriyle, mezun abla abileriyle kaynaştığı ortamda içimizi ısıtan sohbetler eşliğinde kahvaltımızı ettik.

Programın dinlendirici etkisiyle, güne erkenden başlamanın verdiği huzurla bir pazar günü için olabilecek en güzel başlangıcı yapmamıza, tazelenmemize vesile olan tüm arkadaşlarımıza, büyüklerimize canı gönülden teşekkür ediyoruz. Sonraki etkinliklerde görüşmek üzere, hoşça kalın.


Haber: Betül Toker (BÜ İşletme Bölümü Öğrencisi)
Fotoğraflar: Ayşe Dağlı (BÜ Felsefe Bölümü Öğrencisi)

Platformunuzu seçin ve paylaşın.