Hami Adaylarımız Vakıf Hamiliği Tanıtım Toplantısı İçin Boğaziçi Konak’ta Bir Araya Geldi

19 Eylül Cumartesi günü Hamilik Okulu-Vakıf Hamiliği Tanıtım Toplantısı yaklaşık kırk hami adayımızın katılımıyla Boğaziçi Konak’ta gerçekleştirildi.

hm1

Güneşli bir Eylül sabahında konak bahçesinde yapılan kahvaltının ardından başlayan programda, yeni kurulan Hamilik Okulu Komisyonu Başkanı Sadık Yener ve Barbaros Ceylan birer konuşma yaptılar.

Sadık Bey temelinde ahilik ve fütüvvet kültürü olan usta-çırak ilişkisini örnek alan hamilik çalışmasına değindikten sonra, geçen bir yıl boyunca öğrencilere verilen birinci kademe eğitiminin ardından bu sene ikinci kademeye başlayacaklara birer hami atanacağını belirtti. İnsan olmanın ve insan kalmanın önemini vurgulayıp, bugünkü toplantının da amacı olan bu uygulamanın detaylarını konuşmak üzere sözü Barbaros Bey’e bıraktı.

hm6

Barbaros Bey, öğrencilere birer yol gösterici, birer rehber olacak, öğrencilerin kendilerini keşfetmesine yardımcı olacak hami adaylarının sadece öğrencilere tecrübelerini aktarmayıp onlardan da bir şeyler öğrenebileceklerini belirtti. Mesleklerini yükseltecek insan olmanın ve bu minvalde insanların yetişmesine yardımcı olmanın öneminden bahsetti. Hamiliğin sadece yılda birkaç kez öğrencilerle bir araya gelmek olmadığını aynı zamanda seksen sonrası ortaya çıkan piyasa koşullarına bizce çözüm üretmenin, işinin hakkını vermenin, insanın ölmediğini göstermenin bir yolu olduğunu da vurguladı.

hm8

İdeal olanı reel olanla buluşturmanın zorluğu ve ideali hayata geçirmede ortaya çıkacak engelleri aşmanın öğrencilerle beraber yaşayarak öğrenileceği üzerine yapılan soru-cevap bölümünün ardından program son buldu.

Haber: Salih Ünüvar-İşletme’ 15

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.