Hamilik Okulu 2015-2016 Öğrenim Dönemi 1’inci Kademe Seminerleri Başladı

Hamilik Okulu’nda yeni dönem 24 Kasım Salı akşamı yapılan ilk seminerle başladı.

2015-2016 öğrenim dönemi başında alınan başvurular arasından mülakatla belirlenen 50 öğrenci saat 19.00’da başlayan seminer için Boğaziçi Konak’ta bir araya geldi.

h1

Hamilik Okulu Komisyonu Başkanı Sadık Yener ve bu komisyonun üyesi Hamilik Okulu Koordinatörü Barbaros Ceylan yönetiminde gerçekleşen başlangıç seminerinde, program amacı özetlendi ve yıl boyu sürecek derslerde öğrencileri nelerin beklediği bilgisi verildi.

Meslek bilincinin, Varoluş ve Ahilik Felsefesi temelinde verilecek derslerle öğrencilere aktarılacağı Hamilik Okulu 1’inci Kademe Dersleri’nde, insan olma ve insan kalma davasının farkındalığı oluşturulmaya çalışılacak. Günümüz iş dünyasında çok kıymetli olmalarına rağmen unutulmaya yüz tutmuş ahlak, doğruluk, gönüllülük ve işbirliği yapmak gibi hasletlerin tekrar hayat bulabilmesi için bir yol gösterici konumundaki program, yeni nesillere ışık tutacak niteliklere sahip…

h2

Hamilik Okulu’nun felsefesini mesleğinin hakkını vermeyi borç gibi görmek, işini estetikle birleştirmek ve yaptığını insanca, ahlakla yapmak olarak özetleyen Koordinatör Barbaros Ceylan “İnsan sırf insan olduğu için tüm mahlûkattan sorumludur. Ve yine insan olduğu için, borçludur. Borcumuzu ödemek için sorumluluk sahibi olup güzel şeyler yapmalıyız.” sözleriyle insanî yükümlülüklerimize dikkat çekti.

Bu temeller üzerine oluşturulan Hamilik Okulu Programı haftalık seminerlerden oluşan dört yıllık bir eğitim içeriyor. Birinci kademe seminerleri bundan böyle her hafta Salı günü saat 19.00’da Boğaziçi Konak’ta düzenlenecek.

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.