Hamilik Okulu 2023 Yılı Mezunlarını Verdi!

7 Haziran Çarşamba günü 2023 yılı Hamilik Okulu Programı mezunlarımızın Mezuniyet Programını Cemile Sultan Korusunda gerçekleştirdik!

Öğrencilerin meslek geleneğini, değerleri ve sorumluluklarını anlamalarını, gelecek nesilleri himaye etme bilincini kazanmalarını ve insanlık erdemlerini taşıyarak mesleklerinde başarılı olmalarını teşvik etmek niyetiyle yola çıktığımız dört yıllık sürecin daha sonuna geldik ve birlikte vaktimizi dolu dolu geçirdiğimiz Hamilik Okulu öğrencilerimizi 7 Haziran Çarşamba günü mezun ettik. Mezuniyet programımız, 4 yıllık özverili çalışmanın sonucunu kutlamak ve unutulmaz bir gün yaşamak için harika bir fırsat oldu. Organizasyon ekibi olarak bu özel etkinliği düzenlemekten dolayı gurur duyuyoruz. Değerli Yönetim Kurulu üyelerimizin, Hamilik Okulu rehberlerimizin, çıraklarımızın ve tabii ki mezun olan öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşen mezuniyet programında birbirinden değerli anılar da biriktirmiş olduk.

Programın başında, çıraklarımızdan program sunucumuz Merve Kılıç, mezuniyetin önemine vurgu yaparak başladı. Ardından Yönetim Kurulu Başkanımız Halim Sırçancı, hamilik programından mezun olan arkadaşlarımızı tebrik etti ve onlara program süresince öğrendiklerini hayatlarına uygulamalarının öneminden bahsetti. Hamilik Okulu Komisyonu Başkanı Orhan Koyuncu, Osmanlı ve Selçuklu Medeniyetlerinde Ahilik ve Esnaf Teşkilatları kültürüne dayanan Hamilik Okulu Programının neler ifade ettiğine ve programı başarıyla tamamlayan öğrencilerimizin hayat yolunda belli bir aşamayı daha kat etmiş olmalarına parmak bastı.

Mezuniyet programımız devam ederken, Yönetim Kurulu Üyelerimizden ve Vakfımızın abilerinden biri olan Sadık Yener abimiz, bize ve öğrencilere bir kaç önemli değerlere de değinerek açılış konuşmasını tamamladı. Sadık abi, özellikle öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerinin yüksek olması gerektiğine ve insan ilişkilerinde karşılıklı güvenin vazgeçilmez olduğuna dikkat çekerek konuşmasını gerçekleştirdi. Kendisini vakfımızın abisi olarak gördüğümüz Sadık Yener abimizin bu değerli sözleri, programımıza anlam ve ilham kattı. Yeni dönem mezun arkadaşlarımızdan Şevval Gürbüz ve Hasan Tarık Serdar, programla ilgili anılarını ve düşüncelerini paylaşarak bizleri duygusal bir yolculuğa çıkardılar. Bu anlarda duygu dolu anlar yaşandı ve atmosferimiz daha da anlamlı hale geldi. Öğrencilerimizin heyecanı ve mutluluğu tüm salonu sarıyordu.

Programımız öğrencilerimizden Şeyma Kütükçüoğlu ve arkadaşlarının oluşturmuş olduğu Grup Biz Bize ile müzik dinletisi ile devam etti; keyifli saz dinletisinin ardından Sadık abi rehberliğinde mezun öğrencilerimiz hamilik yeminlerini ettiler. Bu yeminle, mezun olan öğrencilerimiz geleceklerini verdikleri sözleri taçlandırdı. Vakıf Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Hamilik Okulu Komisyon Başkanımız, Vakıf Müdürümüz ve vakfımızın kıymetli üyelerinden Halim Sırçancı, Selman Ortaköy, Adnan Metin, Sadık Yener, Orhan Koyuncu, Sevcihan Ahmed, Ayşe Kuralay, İsmail Kazan, Betül Ortaköy ve Erkam Özbudak öğrencilerimize mezuniyet belgelerini ve anlamlı hediyelerini teslim ederek bu özel günlerini taçlandırdılar. Bu jest, mezun olan öğrencilerimizin heyecanını ve gururunu kat kat artırdı.

Mezuniyet Programının son bölümünde ise öğrencilerimizin hazırladığı eğlenceli iki video izleyerek keyifli vakit geçirdik. Bu videolar hem nostaljik anıları yeniden yaşattı; hem de birlikte güzel bir zaman geçirmemizi sağladı. Ardından hep birlikte lezzetli mezuniyet yemeğimizi yiyerek birlikte geçirdiğimiz bu özel günü kutladık.

Bu unutulmaz Mezuniyet Programı, öğrencilerimizin bir dönemi tamamlamasını ve yeni bir başlangıç yapmasını anlamlı bir şekilde simgeliyordu. Eğitim hayatlarının sonuna gelmiş olsalar da, bu program sayesinde gelecekleri için güçlü bir temel atmış oldular. Hamilik okulu asla bitmez; mezun olanlar sadece bu okuldan kademe atlarlar. Çünkü öğretilen değerler ve içerikler, arkadaşlarıyla birlikte bir ömür boyu sürecek bir yolculukta onlarla birlikte olacaktır.

Bizler, bu anlamlı etkinliği düzenlemekten büyük mutluluk ve gurur duyduk. Tüm öğrencilerimize ve programın başarılı bir şekilde tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Bu değerli günü, herkesin hayatında önemli bir dönüm noktası olarak anacağımızdan eminiz.

Programa farklı sebeplerle katılamayıp organizasyonunda sorumluluk alan Fahri Yetim, Yüsref Yeşilbingöl ve Celal Tayyip Ciminli’ye ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

Gelecek Mezuniyet Programlarında da aynı samimiyet ve coşkuyla bir araya gelmek dileğiyle!

Fotoğraf: Halil İbrahim Çetinkaya – Hamilik Okulu Programı 2022 Mezunu

Haber Metni: Göksel Bilici – Hamilik Okulu Programı 2021 Mezunu

Platformunuzu seçin ve paylaşın.