Hamilik Okulu İkinci Kademe Seminerleri Başladı

Geçtiğimiz sene başlattığımız Hamilik Okulu programına devam eden arkadaşlarımızın yeni öğrenim dönemindeki ikinci kademe seminerleri 19 Ekim Pazartesi akşamı başladı.

h2

Geçen seneden ikinci kademeye geçen 32 öğrencimiz, seminer başlangıcındaki kısa tanışmanın ardından İbrahim Hakkı Bey tarafından seminerlerle ile ilgili bilgilendirildiler. İlk seminerde Vakfımızın Hamilik Okulu Komisyonu Başkanı Sadık Yener de öğrencilerimizi yalnız bırakmadı.

h1

Kültürümüzdeki Ahilik teşkilatlarında tecrübe edilen “usta-çırak” ilişkilerine benzer bir mesleki rehberliğin yanı sıra cömertlik, fedakârlık, paylaşma, dayanışma, kardeşlik gibi insanlık değerlerini öğrenci arkadaşlarımıza kazandırma çabası içindeki Hamilik Okulumuz, dört yıllık bir eğitim sürecini içermektedir.

Program kapsamında öğrenci arkadaşlarımızdan sadece “okul” ciddiyetine sahip çıkmaları talep edilmekte, seminerlere %70 devam mecburiyetinin dışında maddi veya manevi bir karşılık beklenilmemektedir.

İbrahim Hakkı Yazıcı yönetiminde yapılacak olan ikinci kademe seminerleri, bundan böyle  öğrenim dönemi boyunca her hafta Pazartesi akşamları saat 19.00’da Boğaziçi Konak’ta gerçekleşecek.

 

 

Platformunuzu seçin ve paylaşın.