Hamilik Okulu-Keşif ve İlham Kulübü Dönemin Son Dersini Tamamladı!

Hamilik Okulu’nun ikinci kademesi olan Keşif ve İlham Kulübü (KİK), 16 Mayıs Perşembe günü dönemin son dersini tamamladı.

Geçtiğimiz yıl Hamilik Okulu Programının ilk kademesi olan Mesleki Bilinç Kulübü derslerini tamamlayarak bir üst kademe olan Keşif ve İlham Kulübü’ne geçen öğrenciler, bu programla akademik, sosyal ve kültürel keşiflerine devam ettiler.

Keşif ve İlham Kulübü, öğrencileri dersin içinde uygulamalarla buluşturan interaktif içeriğiyle ve farklı hayat yollarından ilerlemiş, çeşitli deneyimlere sahip “kâşif” hocaların dersleriyle öğrencelerin hayatlarında izler bıraktı. Bu kademeyi tamamlamış olmak, öğrenciler için hem tatlı bir hüzün hem de gelecekteki kademeler için büyük bir heyecan kaynağı oldu.

Öğrenciler, program boyunca “biyomimikri” (tasarım yaparken ve yenilikçi teknolojiler geliştirirken doğadan ilham almak) stratejisi ile ürünler tasarladı, farklı şirket türleri için danışma kurulları oluşturdu, sessiz videolar ile kendilerini ifade etmeye çalıştı ve “design thinking” (tasarım odaklı düşünme) metoduyla çözümler buldu.

Tüm bunlarla birlikte derse konuk olan kâşiflerin sunumları ile öğrenciler; ufuk açıcı hayat deneyimlerini ve hikâyelerini dinleme, insan beynini ve genetiğini inceleme imkânı bularak kâşiflerin DNA’larını keşfettiler.

Hamilik Okulu’nun her bir kademesi ve özellikle Keşif ve İlham Kulübü’nün dersleri, öğrencilerin günlük ve profesyonel hayatlarına yenilikçi şekilde hazırlanmayı ve belirli değerler çerçevesinde kurumsal hayata öncülük etmeyi amaçlayan bir vizyon sundu.

16 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilen son dersimizde ise “Keşfe Çıkarken Ahlaklı Olmak” konu başlığı ile Chief People & Business Support Officer Bahattin Aydın, önemli bir sunum gerçekleştirdi. Aydın, iş hayatını farklı bakış açıları ile ele alarak iş hayatının öğrencilere kazandıracağı belirli değerler üzerinde durdu.

Keşif ve İlham Kulübü’nün her dersi ile öğrencileri yeni ve farklı bir bakış açısına yönlendiren değerli çıraklara ve dersin koordinatörü İsmail Kazan’a çok teşekkür ederiz.

Haber Metni & Meryem Betül Tuğrul – Uluslararası Ticaret Bölümü 2.Sınıf öğrencisi

Fotoğraflar & Halil İbrahim Çetinkaya – Uluslararası Ticaret Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi

Platformunuzu seçin ve paylaşın.