Hamilik Okulu Tanışma ve İstişare Toplantısında Hamilerimizle Buluştuk

Vakıf olarak 2014-2015 öğretim yılında başlattığımız, öznesinde Ahilik ve Fütüvvet kültürü olan Hamilik Okulu çalışmalarımızda 9. yılımıza girdik.

İçeriğini, tarihi ve kültürel kimliğimizden alan Hamilik Okulu’ndaki temel amacımız; öğrencilerimize dört yıla yayılacak bir süre zarfında Ahilik teşkilatlarında tecrübe edilen “usta-çırak” ilişkilerine benzer bir mesleki rehberliğin yanı sıra cömertlik, fedakârlık, paylaşma, dayanışma, kardeşlik gibi insanlık değerlerini kazandırma çabasıdır.

Hamilik Okulu Programı kapsamında 2. kademeye geçen öğrencilerimize hami ataması gerçekleştirmekteyiz. Atanacak olan Hamiden beklentimiz öğrenciyi tanıması ve mesleki, zihinsel, kültürel, ahlaki gelişimi noktasında öğrenciye yol göstermesi, rehberlik etmesidir. Bilgilendirme ve istişare yapma amacıyla 24 Ekim Pazartesi günü hibrit sistemde gerçekleştirdiğimiz toplantımızda mevcut hamilerimiz ve yeni hami adaylarımızla bir araya geldik.

Mevcut hamilerimiz deneyimlerini aktarırken yeni hami adaylarımız ise bu programa dahil olmanın verdiği heyecanı bizlerle paylaştı. Bu güzel yolda bizlere eşlik eden, eşlik etmeye niyetlenen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.