Hanım Mensuplarımıza Yönelik Yeni Programımız İlmihal Dersleri Başladı

Hanım öğrenci ve mezunlarımıza yönelik başlatılan İlmihal Dersleri isimli programımızın ilk oturumu 3 Mart Pazartesi günü yapıldı.

ilmihal1

Fikri Okumalar ve Kırık Meal çalışması olmak üzere iki bölümden oluşan programda ilk olarak Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi Hocası Dr. Nihal Şahin Utku ile “İslam Tarihi ve Mezhepler Oluşumu” konuna giriş yapıldı.  Fikri Okumalarda önümüzdeki 3 hafta boyunca Nihal Hanımla devam edecek olan dersler, sonrasında farklı konu başlıkları ve hocalarla sürecek.

ilmihal4

Etkinliğin Kırık Meal bölümünde ise dönem sonuna kadar dersleri yürütecek olan Fahri Vaize Neslihan Demir Hanım Kur’an-ı Kerim’i okuma, anlama ve hayatımıza geçirme üzerine yaptığı kısa bir sohbetle girizgâh yaptı. Ardından da takip edeceğimiz meal ve tefsir kitapları ile dersin gidişatı üzerine konuştuk. Kırık Meal dersleri, namazlarımızı Allah (c.c) ile konuştuğumuzun bilincinde olarak ve  “dosdoğru” kılabilmek için Fatiha suresi ile başlayıp sonrasında kısa sürelerin kırık mealleri ve tefsirleriyle devam edecek.

Bundan sonra inşallah her hafta Pazartesi günü, hayatımızın rehberi olan Kuran’ı Kerim’i daha iyi anlayabilmek ve ilmimizle amel edebilmenin yollarını keşfetmeyi amaçladığımız İlmihal Dersleri’nde hanım mensuplarımız Boğaziçi Konak’ta buluşacaklar.

Haber: Fatma Aktaş-Okul Öncesi Öğretmenliği’ 16

Platformunuzu seçin ve paylaşın.