Hasan Kaçan’la Mizah Yolculuğunu Konuştuk

Kimimiz mizah dergileri Gırgır, Ustura’daki çizgileriyle, kimimiz Herodot Cevdet olarak kendine has üslubuyla anlattığı hikâyeleriyle, kimimiz de yeni dönem dizi ve filmleriyle tanıdık, sevdik onu…

27 Mayıs Çarşamba akşamı Karikatürist, Oyuncu ve Film Yapımcısı Hasan Kaçan namı diğer Heten Keten Abi ile Yayıncı-Araştırmacı Dr. Bekir Cantemir moderatörlüğünde buluştuk.

Hasan Bey’le çocukluğu, mizah dünyasına giriş hikayesi ve bu alandaki çalışmaları ve yer aldığı film, sinema sektörüne dair sohbet ettik.

Kayseri’den trene binip İstanbul’a gelişini kendi tabiriyle tipik bir Türk filmi sahnesi olarak nitelendiren Hasan Kaçan, topraktan asfalta geçişi, ailecek denizle ilk defa karşılaşmaları ve yavaş yavaş intibak etmeleri sonucu başlayan şehirlilik hayatına dair enstanteneleri bizimle paylaştı.

“Benim yaşadığım çocukluk ve gençlik çeşitliliğini yaşıtım olan birisi kolay kolay yaşamamıştır.” diyen Kaçan, İncesu’dan Kasımpaşa’ya değişen sosyal hayatını, Rumlar, Ermeniler, Süryaniler ve Romanlardan oluşan komşu çeşitliliğinin yaşamına etkilerini, erkek berberi olan babasının yanındaki çıraklık günlerini, okul yıllarını ve kendisiyle aynı mahalleden çıkmış olan şu an sanat dünyasında önemli yere sahip isimlerle olan anılarını da anlattı bizlere….

Bu tatlı sohbetin geniş halini aşağıdaki Youtube linkinden izleyebilirsiniz.

Platformunuzu seçin ve paylaşın.